Nie najlepiej spisuje się w początkowej fazie sezonu Koszarawa. Żywczanie o drugie zwycięstwo w tym sezonie udali się do Chybia, na mecz z miejscowym Cukrownikiem. Gospodarze jednak postawili trudne warunki.

– Remis jest sprawiedliwym wynikiem. W końcówce spotkania doprowadziliśmy do wyrównania, ale zwycięskiej bramki nie udało nam się zdobyć. A szkoda, wszak okazje ku temu były ? powiedział po meczu Tomasz Sala, szkoleniowiec Koszarawy. I trudno słowom byłego trenera Beskidu Gilowice się dziwić, wszak tylko o szczęściu mogą mówić gospodarze, gdy piłka do siatki nie trafiała po uderzeniach Krzysztofa Janika oraz Przemysława Jurasza. Owe akcje miały miejsce jednak dopiero w drugiej połowie, a właściwie pod jej koniec.

Początek meczu to optyczna przewaga Cukrownika, który śmiało poczynał sobie pod bramką strzeżoną przez Jakuba Gałuszkę. Paradoksalnie to jednak żywczanie pierwsi zdobyli bramkę. W 9. minucie Mariusz Fijak efektownym uderzeniem otworzył wynik spotkania. Chwil kilka później było już jednak 1:1. Rezultat spotkania wyrównał Rafał Szczygielski. W dalszej fazie meczu Cukrownik przeważał i? wyszedł na prowadzenie. Bramkę do ?szatni? żywczanom strzelił Dariusz Zygma.

– W pierwszej połowie rywale przeważali, ale w drugiej to my zepchnęliśmy go do rozpaczliwej defensywy – dodał w pomeczowej wypowiedzi Sala. Początek drugich 45. minut konfrontacji nie zwiastowały żywczanom jednak niczego dobrego, bowiem podopieczni Andrzeja Myśliwca za sprawą Szczygielskiego szybko podwyższyli prowadzenie. Koszarawa zdołała jednak odpowiedzieć. Skutecznością w 53. minucie błysnął Michał Duda. Atakująca drużyna gości w końcówce spotkania doprowadziła do remisu. Punkt żywczanom zagwarantował Mariusz Kosibor.

Cukrownik Chybie ? Koszarawa Żywiec 3:3 (2:1)
0:1 Fijak (9?)
1:1 R.Szczygielski (13?)
2:1 Zygma (42?)
3:1 R.Szczygielski (49?)
3:2 Kosibor (53?)
3:3 Duda (75?)

Cukrownik: Nalepa ? Feruga (46? Urbańczyk), Wawrzyczek,  Ułasewicz (80? Kajstura), Adaszek, Chmiel (82? Sosna), Poloczek, Janulek, Stokłosa, Zygma, R.Szczygielski ( 63? Ł.Szczygielski)
Trener: Myśliwiec

Koszarawa: Gałuszka ? Jurasz, Pępek, Jakubiec, Jędrzejas, Celej, Janik (75? B.Sala), Fijak (59? M.Gach), Sz.Gach, Kosibor