Mecz kolejki, niespodzianka, bohater, rozczarowanie i liczby ? w tych kategoriach odnosimy się tytułem subiektywnego podsumowania naszej redakcji do weekendowych gier w PROFI CREDIT Bielskiej Lidze Okręgowej.

Mecz kolejki.
Metal Skałka Żabnica ? Beskid Skoczów. Przed sezonem trudno było rozważać ten mecz jako ligowy szlagier. O ile Beskid spisuje się na miarę oczekiwań, tak sporym zaskoczeniem jest postawa żabniczan. Przegrali w tym sezonie tylko raz. Faworyzowanym gościom też się nie dali. Punkt będą w Żabnicy szanować, mimo iż podopieczni trenera Adama Śliwystracili miejsce w ścisłej czołówce.

Niespodzianka.
LKS ?99 Pruchna. Po nieco ponad 20. minutach gry prowadzić 3:0 z Pasjonatem Dankowice? Szacunek. Nawet, jeśli wygranej ekipa z Pruchnej odnieść nie zdołała, to zaprezentowała kawał dobrego futbolu, potwierdzając miano zespołu, z którym każdy przeciwnik ma problemy.

Bohater.

Grzegorz Sztorc. Ogromna radość zapanowała wreszcie w czechowickich szeregach. MRKS za siódmym podejściem wygrał spotkanie na szczeblu ?okręgówki? w sezonie 2015/2016. Mecz długo wspominał będzie zasłużony napastnik czechowiczan Grzegorz Sztorc. W 64. minucie sobotniego meczu z Sołą Kobiernice trafił do siatki, notując 300-setnego gola w swojej karierze. Na kilka minut przed końcowym gwizdkiem raz jeszcze pokonał bramkarza rywali. To był już gol na wagę pełnej puli dla MRKS-u.

Rozczarowanie.
Świt Cięcina. Jedna z rewelacji poprzednich rozgrywek ponownie zawiodła. Na własnym boisku Świt nie miał nic do powiedzenia w konfrontacji z Kuźnią Ustroń, już do pauzy tracąc dystans do przyjezdnych. Zastanawia, że tak mało argumentów jest dziś po stronie ekipy z Cięciny, a to nie pozwala regularnie punktować.

Liczby.
38 ? strzelali, jak na zawołanie. Minimum dwie bramki padły w każdym meczu 7. kolejki rozgrywek. To najlepszy łączny dorobek bramkowy w całym sezonie.

3 ? remisy w miniony weekend padły w Chybiu, Pruchnej i Węgierskiej Górce. W dwóch pierwszych przypadkach wszystkie drużyny kończyły mecz z ?3 z przodu?.

7 ? cyfrę upodobali sobie najwyraźniej futboliści z Wisły. 7 goli zaaplikowali MRKS-owi przed tygodniem, identycznie potraktowali Spójnię Zebrzydowice, mimo iż mecz odbywał się na terenie przeciwnika.

0 ? widnieje na koncie bilansu meczów czterech drużyn ligi okręgowej. Bez zwycięstwa jest Soła, bez porażki liderujący Beskid, zaś kompromisu nie znają ekipy WSS Wisła i LKS Bestwina.

9 ? Bartłomiej Rucki ?ucieka? konkurentom w klasyfikacji strzelców. W sobotę dorobek powiększył po dwakroć, ale nie próżnowali też jego koledzy. Wiceliderem zestawienia jest aktualnie inny z wiślan Paweł Leśniewicz (6 goli, w tym 3 w Zebrzydowicach).

5 ? ekipy z Cięciny i Kobiernic swoich kibiców nie rozpieszczają skutecznymi akcjami. Zdobyły w tym sezonie dotychczas po 5 goli.

4 ? już cztery zwycięstwa z rzędu notuje ustrońska Kuźnia. Co ciekawe, w żadnym z wygranych spotkań podopieczni Mateusza Żebrowskiego nie stracili nawet jednej bramki.