Dwa gole, cztery czerwone kartki i… karetkę na boisku oglądali w sobotnie popołudnie kibice zgromadzeni w Żywcu. Koszarawa grała z LKS Bestwina.

Początek sobotniego spotkania nie prognozował zwycięstwa gospodarzy. I nie zmienia tego nawet fakt, że już w pierwszej minucie meczu Grzegorz Szymik mógł wyprowadzić Koszarawę na prowadzenie. Kolejne minuty konfrontacji przebiegały jednak po znakiem optycznej przewagi podopiecznych Sławomira Szymali, którzy w premierowych 45. minutach bliscy szczęścia byli trzykrotnie, ale za każdym razem pewnie w bramce spisywał się Jakub Gałuszka. W 36. minucie miała miejsce wielka dramaturgia. Na murawie usiadł Marek Jędrzejas, który natychmiast został zmieniony. 20 latek na ławce rezerwowych stracił przytomność, po czym został bezzwłocznie przewieziony karetką do szpitala. Jędrzejasa na placu gry zamienił Mateusz Gach, który zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Wkładu przy bramce Michała Dudy jednak wielkiego nie miał. Miał go natomiast Mariusz Kosibor, obsługując genialnym podaniem popularnego „Dudiego”. Ten z kolei z zimną krwią strzelił na 1:0.

Początek drugiej odsłony spotkania był wymarzony dla piłkarzy prowadzonych przez Tomasza Salę. Z rzutu wolnego piłkę w pole karne posłał Bartłomiej Jakubiec, tam najwyżej do niej wyskoczył Duda, który podwyższył wynik starcia. Chwil kilka później mogło być 3:0, ale dobrze spisał się Bartłomiej Droździk. Tym samym żywczanie zamiast cieszyć się z kolejnego gola, musieli reorganizować szyki po tym, jak Kosibor otrzymał czerwoną kartkę po konflikcie z Mariuszem Dusiem, który notabene również ujrzał „czerwień”. Nie minęło pięć minut, a Krzysztof Kaszper wysłał kolejnego piłkarza przedwcześnie pod prysznic. Bestwina musiała sobie zatem radzić w dziewięciu po tym, jak z boiska wyleciał Przemysław Łoś. Siły wyrównały się dopiero w 81. kiedy to Szymon Gach otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za opóźnianie gry. Tym samym Koszarawa tego dnia sięgnęła po wyczekiwane i zasłużone trzy punkty.

Koszarawa Żywiec – LKS Bestwina 2:0 (1:0)
1:0 Duda (38′)
2:0 Duda (47′)

Koszarawa: Gałuszka – Jurasz, Jakubiec, Pępek, Jędrzejas (37′ M. Gach), Szymik (71′ Tomaszek), Janik (46′ Fijak), Celej, Sz. Gach, Kosibor, Duda
Trener: Sala

Bestwina: B.Droździk – Kudrys, Gołąb, Maciążka, Święs (85′ Nowak), Duś, Makowski (70′ Radwański), Sawicki, Włoszek (70′ Żurek), Łoś, Skęczek
Trener: Szymala