Udany był to weekend dla żywieckiej Koszarawy, która z „kwitkiem” odprawiła do Kobiernic Sołę. Portal thecitylife.pl podsumował 29. kolejkę bielskiej ?okręgówki? z udziałem drużyn z Żywiecczyzny. My je przedstawiamy.

Koszarawa Żywiec ? Soła Kobiernice 6:2 (4:0)
Sola do Żywca jechała świadoma tego, że na al. Wolności czeka ją tęgie lanie. Zdegradowani już do A-klasy kobierniczanie przed tygodniem ulegli Maksymilianowi Cisiec 1:8, wczoraj ?łomot? spuściła piłkarzom prowadzonym przez Włodzimierza Kowalczyka Koszarawa. Koszarawa, która zasługuje na szacunek za tak okazałe zwycięstwo. Zmobilizować się bowiem na takie spotkanie bynajmniej łatwo z całą pewnością nie było. Plusem meczu zdecydowanie Rafał Hałat. 20-latek po nieudanej przygodzie w bielskiej Stali powoli wraca do dawnej dyspozycji. Wczoraj bramkarza rywali pokonał dwukrotnie.

Świt Cięcina ? WSS Wisła w Wiśle 3:3 (2:1)
Świt sprawił nie lada niespodziankę w konfrontacji z faworyzowaną Wisłą. ?Pociechy? Seweryna Kośca mimo, iż szybko bramkę straciły, to jeszcze przed przerwą potrafiły wyjść na prowadzenie. Prowadzenie, które po zmianie stron utraciły dając sobie wbić ?dwupaka?. Gospodarze dzięki swojej determinacji w końcówce meczu jednak wtórnie doprowadzili wyrównania pokazując drzemiący w drużynie duch walki.

Cukrownik Chybie ? Góral Żywiec 4:3 (3:0)
Faworytem ?na papierze? niedzielnego starcia byli żywczanie, którzy do Chybia jechali po trzy ?oczka?. O tym, że cel ten łatwy nie jest, a wręcz niewykonalny, Góral dowiedział się już w premierowych 45. minutach, gdy do szatni? schodzili z trójką na ?plecach?.W drugiej tercji żywczanie zaatakowali, walczyli i? strzelali. O jednego fanta okazał się być jednak lepszy Cukrownik.

Maksymilian Cisiec ? LKS Leśna 1:0 (0:0)
Jeżeli spadać, to tylko w takim stylu jak Maksymilian. Piłkarze z Ciśca odkąd zostali zdegradowani w dwóch meczach zdobyli sześć punktów pokazując przy tym nie tylko efektywną piłkę, ale i efektowną. Cóż? możemy żałować, że piłkarze dyrygowani przez Szymona Stawowego ?okręgówkę? opuszczają. Swoją postawą bowiem udowodnili, że mają po prostu? jaja.

Źródło: thecitylife.pl