„Nowa” Koszarawa Żywiec była faworytem w derbowej potyczce z Maksymilianem Cisiec. Przewaga na „papierze” to jednak nie wszystko.

Bez Mariusza Kosibora, który w tym meczu nie mógł jeszcze wystąpić, ale z Przemysławem Juraszem, Markiem Jędrzejasem, Bartoszem Salą i Wojciechem Mrokiem przystępowała Koszarawa do derbowej potyczki z Maksymilianem Cisiec. Pierwszy kwadrans spotkania na pewno „nie porwał” licznie zgromadzonej publiczności na al. Wolności. W pierwszych minutach przyjezdni stworzyli sobie dwie sytuacje do strzelenia bramki, obu nie wykorzystał Maciej Figura. W odwecie Jędrzejas głową próbował posłać do siatki piłkę, ale ta została wybita z linii w ostatnim momencie. Następnie z dystansu uderzał Rafał Hałat, jednak niecelnie. Chwilę później Robert Mrózek dobrze centrował w pole karne, ale nikt nie zdołał dostawić stopy. W końcówce premierowych 45. minut żywczanie przeprowadzili świetną akcję. W polu karnym dryblował Jędrzejas, przełożył na prawą nogę, uderzył w słupek, a dobijający z 5. metra Hałat, przestrzelił.

Druga połowa rozpoczęła się od uderzenie Łukasza Figury w poprzeczkę. Chwilę później Mrok nie miał już tyle szczęścia, ale i sam szczęściu nie pomógł. Były golkiper Podbeskidzia Bielsko-Biała wyrzucił piłkę wprost pod nogi Maćka Figury, który przelobował bramkarza z 30. metra. Podrażniona Koszarawa rzuciła się do ataku. W odrobieniu straty jednej bramki pomógł jej Maciej Wojtyła, który ujrzał dwie żółte, a w konsekwencji czerwoną kartę. Zwane potocznie „graniem na aferę” dalekie podania podopiecznych Tomasza Sali przyniosły zamierzony efekt. W doliczonym czasie gry wyrównał Michał Duda. Koszarawa miała jeszcze dwie dobre sytuacje. Pomylił się jednak Bartosz Sala oraz Mariusz Fijak.

Koszarawa Żywiec – Maksymilian Cisiec 1:1 (0:0)
0:1 M. Figura (70′)
1:1 Duda (92′)

Koszarawa: Mrok – Zwardoń (66′ Jura), Domżał (87′ Janik), Jakubiec, Jurasz, Mrózek, Fijak, Duda, Jędrzejas (46′ Gruszka), B. Sala, Hałat (79′ Szymik)
Trener: T. Sala

Maksymilian: Arast – Dudka, Semik, Kastelik, Trzop, Miodoński (73′ Krutak), Gołębiowski (88′ Płotka), Motyka (62′ Piecha), Wojtyła, M. Figura, Ł. Figura
Trener: Bąk

Widzów: 300