Podobnie jak i w rundzie jesiennej Koszarawa nie znalazła tytułowej recepty na Piasta. Po bardzo słabym spotkaniu nasza drużyna z boiska schodziła pokonana.

W Żywcu wygrał dzisiaj zespół, któremu na wygranej bardziej zależało. ? Pierwsza połowa była bardzo ospała. Oba zespoły grały świąteczny futbol. Tempo było bardzo ospałe. Po przerwie było lepiej, ale graliśmy poniżej swojego poziomu ? ocenia Tomasz Sala, trener Koszarawy.

Na boisku rzeczywiście w pierwszej połowie niewiele się działo. Warto odnotować ostemplowanie słupka bramki gospodarzy. Piłkarze Piast trzykrotnie w trakcie meczu trafiali w ?ramkę?. Arkadiusz Brachaczek dwa razy, raz po uderzeniu głową, raz nogą. W aluminium przymierzył także Rostislav Gros.

Precyzją godną pozazdroszczenia popisał się po zmianie stron natomiast Jakub Wnęk. Przyjął piłkę na 25 metrze, podprowadził, a następnie umieścił ją w prawym okienku ?świątyni? Wojciecha Mroka. Koszarawa mogła pokusić się o trafienie na 1:1, ale dobitkę Krzysztofa Janik, a wcześniej strzał z rzutu wolnego Rafała Hałata obronił Damian Krzywda, a Michał Duda strzelając z obrębu pola karnego nieznacznie się pomylił. Dobrą interwencją w końcówce popisał się także Karol Przeworski, która zastąpił kontuzjowanego Krzywdę. Dzięki niemu Piast zdobył trzy punkty, które dają beniaminkowi nadzieje na utrzymanie. ? Będziemy walczyć do końca. Zrobimy wszystko, aby zdobyć dziewięć punktów w pozostałych meczach. Nie wszystko będzie od nas zależeć, dużo od losu i postawy rywali ? mówi Marek Bakun, szkoleniowiec zespołu z Cieszyna.

Pewna ligowego bytu nie może być także Koszarawa. ? Patrząc na matematykę jesteśmy nadal zagrożeni spadkiem. Mamy teraz sześć punktów przewagi nad czwartym zespołem od końca. Po ostatnim zwycięstwie w Jaworzu wkradło się w nasze szeregi rozluźnienie. Musimy się zmobilizować przed kolejnym spotkaniem i zapewnić sobie ligowy byt ? podkreśla trener Sala.

Koszarawa Żywiec ? Piast Cieszyn 0:1 (0:0)
0:1 Wnęk (65?)

Koszarawa: Mrok ? Jurasz, Jura, Jakubiec, Jędrzejas (85? Szymik), Fijak, Gruszka (70? Janik), B.Sala (75? Gach), Duda, Hałat, Kosibor (58? Mrózek)
Rezerwowi: Gałuszka, Zwardoń, Tomaszek, Gach, Szymik, Janik, Mrózek
Trener: Sala

Piast: Krzywda (70? Przeworski) ? A.Brachaczek, Skacelik, Stasiak, Romański, Pszczółka, Wnęk, Gros, Janoszek, Brak (55? Kukuczka), Chmiel (65? Węglorz)
Trener: Bakun