W miniony weekend na Żywiecczyźnie swoje jubileusze obchodziły dwa kluby piłkarskie. TS Mitech Żywiec oraz Podhalanka Milówka.

W sobotę w hotelu Dębina w Żywcu swoje 15-lecie świętował TS Mitech. Klub ten występuje obecnie w kobiecej Ekstraklasie, w której rokrocznie zalicza się do samej czołówki polskiego futbolu. Nic więc dziwnego, że na jego jubileuszu pojawili się tacy goście, jak poseł Małgorzata Pępek, burmistrz Żywca Antoni Szlagor, reprezentujący Starostwo Powiatowe w Żywcu Adrian Midor czy prezes podokręgu Żywiec Dariusz Mrowiec. Na uroczystości obecny był również prezes TS Koszarawa, Janusz Wiwatowski, który wręczył na ręce prezesa Mitechu, Jana Szupiny, okolicznościowy puchar. 

Dzień później 70 lat działalności świętowała natomiast Podhalanka Milówka. Zaprzyjaźniony z nami klub swój jubileusz obchodził na swoich obiektach oraz w pobliskiej restauracji, gdzie z naszego klubu pojawili się Andrzej Krupiński oraz Arkadiusz Oczko. W towarzystwie prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej, Henryka Kuli, była możliwość obejrzenia m.in. towarzyskiego mecz oldbojów Podhalanka – TS Bielskie Orły, w których składach można było zobaczyć wielu byłych bardzo dobrych zawodników.

Obu klubom gratulujemy swoich jubileuszów, doceniając oraz rozumiejąc wkładany trud i poświęcenie w codzienne funkcjonowanie klubu sportowego. Jednocześnie życzymy samych sukcesów!