Z pobytu na obozie przygotowawczym juniorów I ligowej Miedzi Legnica na Żywiecczyźnie skorzystała w środowe popołudnie Koszarawa Żywiec, która na tle młodszych kolegów wypadła słabo.

Tydzień temu Koszarawa Żywiec sparowała z GKS-em Radziechowy-Wieprz, które żywczanom udzieliły solidną lekcję futbolu wygrywając 6:1. Dziś podopieczni Tomasza Sali poradzili sobie już o niebo lepiej. Ale i rywala potencjał odnotować należy, iż był mniej okazały. Początek sparingowego starcia to optyczna przewaga juniorów Miedzi, którą okrasili strzeloną bramką, wykorzystując błąd Jakuba Gałuszki. Chwil kilka później odpowiedziała Koszarawa. Prawą stroną popędził zawodnik testowany, zagrał wzdłuż linii bramkowej, a efektownym uderzeniem wyrównał Michał Duda. Ten sam zawodnik mógł strzelić bramkę na 2:1, ale piłka po jego uderzeniu przeleciała tuż obok słupka. Podobnie jak i po strzale z dystansu Mariusza Fijaka.

Druga połowa to powolne ponowne rozpracowywanie przeciwnika. Jako pierwsi groźnie zaatakowali piłkarze z Legnicy, dla których został odgwizdany rzut karny po faulu Wojciecha Mroka. Były bramkarz Podbeskidzia Bielsko-Biała intencji strzelającego nie wyczuł. Okazji na wyrównanie nie wykorzystał m.in. Bartosz Sala, którego uderzenie z najbliższej odległości zostało zablokowane przez stopera Miedzi. Sytuacji sam na sam z kolei nie wykorzystał Marek Jędrzejas.

Koszarawa Żywiec ? Miedź Legnica u19 1:2 (1:1)
Gol dla Koszarawy: Duda

Koszarawa: Gałuszka (Mrok) ? Zwardoń, Jura, Jakubiec, Jurasz, testowany zawodnik, Fijak, testowany zawodnik, B. Sala, Janik, Duda oraz Jurasz, Kosibor, Pępek, Gach, Tomaszek
Trener: T. Sala