Czy ostatnie zwycięstwo w Ustroniu było objawem wyjazdowego przełamania Pasjonata? Choć częściowo odpowiedzi udzielić miał mecz z  naszą Koszarawą, która także przed tygodniem odniosła wyjazdowe zwycięstwo..

I udzielił. Wszak zanim minął pierwszy kwadrans podopieczni Artura Bierońskiego prowadzili już dwiema bramkami. Wpierw przed polem karnym żywczan ?zatańczył? Łukasz Błasiak, który uderzeniem po długim rogu pokonał Jakuba Gałuszkę, a następnie Marcin Stasica z okolic 7. metra uderzył nie do obrony. Oszołomiona dwoma szybki ciosami Koszarawa zdołała szybko odpowiedzieć. Uderzenie z rzutu wolnego Marcina Gustyńskiego znalazło drogę do siatki po wcześniejszym zahaczeniu o  Mariusza Fijaka, który zmienił tor lotu piłki. Chwilę później Adriana Śmiłowskiego zdołał pokonać Michał Duda, ale arbiter dopatrzył się faulu na bramkarzu. Następnie dwukrotnie znakomite sytuacje zaprzepaścił Rafał Hałat. Idąc śladami terminologii piłkarskiej należy użyć powiedzenia, iż ?niewykorzystane sytuacje się mszczą?. Tak właśnie było w Żywcu tego popołudnia. W 40. minucie znakomity kontratak wyprowadził Wojciech Sadlok, który sam uderzeniem pod poprzeczkę zdołał zwieńczyć. Po zmianie stron ponownie znać o sobie dał Sadlok. Wszak już minutę po wznowieniu gry pokonał Gałuszkę z rzutu karnego. Podobną decyzję rozjemca potyczki podjął po przeciwnej stronie boiska za zagranie ręką w polu karnym. Egzekutorem ?jedenastki? okazał się Hałat, który w tym sezonie bramkarza rywali pokonał już po raz 15. Mimo intensywnych starań podopieczni Tomasza Sali gola zdobyć już nie zdołali. Najlepsze sytuacje zaprzepaścili Duda oraz Wojciech Gruszka.

Koszarawa Żywiec ? Pasjonat Dankowice 2:4 (1:3)
0:1 Błasiak (2?)
0:2 Stasica (13?)
1:2 Fikak (16?)
1:3 Sadlok (40?)
1:4 Sadlok  (46?)
2:4 Hałat (51?)

Koszarawa: Gałuszka ? Berek, Jura, Jakubiec, Hankus, Dziedzina (58? B. Janik), Gruszka, Fijak, Gustyński (65? Barcik), Duda, Hałat (80? Szymik)
Trener: Sala

Pasjonat: Śmiłowski ? Bieroński, Stasica (75? Znamirowski), Michał Wróbel, Adamus, Herman, Sabuda, Sadlok, Tomala (77? Ogiegło), Marcin Wróbel (83? Mazur), Błasiak.
Trener: Bieroński