Kolejne trzy punkty, niezwykle istotne w kontekście walki o mistrzostwo zdobyła żywiecka Koszarawa. Podopieczni Piotr Pindla sporo się namęczyli.

Mimo, iż początek spotkania nie zapowiadał większych emocji, to mecz trzymał w napięciu do ostatniego gwizdka arbitra. Od samego początku do ofensywy rzucili się żywczanie, co udokumentowali bramką w 21. minucie. Gapiostwo defensorów Bestwiny wykorzystałMarin Dobranowski, który obsłużył dobrym podaniem na wolne pole Wojciecha Drewniaka. Filigranowy pomocnik z lewego skrzydła najpierw przełożył sobie piłke na prawą nogę, a następnie dośrodkował w pole karne, gdzie Tomasz Adamus uderzeniem wewnętrzną częścią stopy dopełnił formalności. Bramkę poprzedziło kilka groźnych sytuacji obu drużyn. Po stronie gospodarzy strzelał m.in. Grzegorz Kalamus, ale na posterunku był Rafał Prochownik. W odwecie Kamil Gazurek z pierwszej piłki trafił nieczysto.

Po zmianie stron tempo spotkania wyraźnie opadło. Na boisku zarysowała się przewaga Bestwiny, ale i Koszarawa nie próżnowała. Spore zagrożenie w okoilcach ?świątyni? żywczan zgotowało się w 70. minucie. Szymon Skęczek nie wykorzystał jednak dośrodkowania z rzutu wolnego. Ale, co się odwlecze to nie uciecze. Na dziesięć minut przed końcem spotkania Prochownik swoimi niesportowymi odzywkami sprowokował rzut pośredni z odległości 5 metrów. Takich sytuacji nie zwykł nie wykorzystywać Skęczek, który uderzył pewnie w samo okienko. Podrażnieni przyjezdni rzucili się ataku. Po kilku minutach świetną okazję zaprzepaścił Dobranowski, którego uderzenie z uśmiechem skitował bramkarz gospodarzy, Szymon Korzus. W ostatniej akcji meczu żywiecka drużyna dopięła swego. Zamieszanie w polu karnym, uderza Damian Gołębiowski, Korzus paruje uderzenie, ale wprost pod nogi Rafała Hałata, który uderzeniem po dalszym słupku zaliczył ?wejście smoka?.

LKS Bestwina ? Koszarawa Żywiec 1:2 (0:1)

0:1 Adamus (21?)
1:1 Skęczek (80?)
1:2 Hałat (92?)

Bestwina: Korzus ? Droździk, Gołąb, Lisewski, Maciążka, Mizera (70? Maciejewski), Żurek (64? Małaczek), Kalamus (60? Łoś), Pokusa, Skęczek

Trener: Szymala

Koszarawa: Prochownik ? Zyzak, Jakubiec, Biegun, Gazurek, Gołębiowski, Pindel, Fijak (84?), Dobranowski, Drewniak (65? Barcik), Adamus

Rezerwowi: Gałuszka, Jura, Romanowski, Gruszka, Barcik, Hałat, Mieszczak,

Trener: Pindel