W rundzie jesiennej, wielki potencjał pokazali trampkarze starsi naszego klubu. Po 11. kolejkach zajmują 3 miejsce w tabeli, tracąc do wicelidera zaledwie trzy „oczka”. W ten świąteczny wieczór zapraszamy do lektury wywiadu z Adamem Ryszką. 

Zimową przerwę  trampkarze starsi spędzą na podium wraz z pierwszym Cukrownikiem Chybie oraz drugim BKS Stal Bielsko-Biała. Podczas całej rundy „trampki” mogli chwalić się niezłym bilansem bramkowym – 43 gole strzelone przy 21 straconych. Największe zwycięstwo żywczanie odnieśli w 3. kolejce pokonując GKS Radziechowy-Wieprz aż 8:0. Najsroższą lekcję futbolu podopieczni duetu trenerskiego – Rafała i Tomasza Salów – doznali w meczu z Cukrownikiem w Chybie, kiedy to gospodarze pewnie wygrali 6:0. Wiele niesmaku  pozostawiły mecze z  BKS-em Stal oraz Podhalanką Milówka, gdzie pomimo dobrej gry, obie drużyny podzieliły się punktami.

Tak rundę podsumowuje kapitan trampkarzy, Adam Ryszka.

tskoszarawazywiec.pl – Za Wami trudna, ale udana jesień. Jak wyglądała ona Twojej perspektywy?

Adami Ryszka: – Była to dla nas bardzo ciężka runda. Po chłopakach widać jednak, że mają ochotę grać dalej i walczyć o wysokie miejsce, a to nasz priorytet.

Cała drużyna zasługuję na słowa uznania, ale może macie w drużynie kogoś, kto zasługuje na największe pochwały?

– Sądzę, że trzeba wyróżnić Kubę Wolanina. Jest waleczny, szybki i ma dobry strzał, a co najważniejsze słucha rad trenera. Gdy ten każe zagrać mu na ataku – on to robi. Gdy musi wrócić, by wspomóc tyły – Kuba już tam jest. Nie dość, że strzela bramki, to jeszcze wraca pomóc kolegom w tyle. Taki piłkarz w drużynie to prawdziwy skarb. Lecz nie możemy chwalić tyko jednostek. Cała drużyna grała dobry futbol. Niestety niektóre mecze niepotrzebnie przegraliśmy lub zremisowaliśmy, zabrakło nam w nich odrobiny szczęścia, ale taka jest piłka.

Koszarawa wiosną?

– Runda rewanżowa już wkrótce. Nasze szanse na pozycję lidera są duże. Mamy bardzo dobrych zawodników jak i trenerów, jednak liczymy się z tym, że inne drużyny też są bardzo mocne i na pewno nie odpuszczą.