W Bielskiej Lidze Okręgowej coraz bliżej decydujących rozstrzygnięć. Nasza drużyna swój najbliższy mecz rozegra w Jaworzu z tamtejszymi Czarnymi.

To spotkanie, jak i pozostałem w ramach 26. kolejki Bielskiej Ligi Okręgowej na łamach Sportowych Beskidów zapowiedział Wojciech Struś, notabene trener Czarnych.

? W Chybiu faworyt jest zdecydowany. Gospodarze mogą przeciwstawić liderowi zaangażowanie i wolę walki. Czy to wystarczy? Moim zdaniem Spójnia zbliży się jednak do uzyskania IV-ligowego awansu.

Z całym szacunkiem dla piłkarzy Zapory Porąbka, ale nie widzę możliwości, aby w Wiśle sprawili niespodziankę. Gospodarze powinni zdecydowanie zwyciężyć, bo wszystko za nimi przemawia.

Na fali jest zespół z Bestwiny, który ma zdecydowanie większy potencjał aniżeli Maksymilian Cisiec. Wiem, że przyjezdni muszą walczyć o punkty broniąc się przed spadkiem, ale mój typ to ?jedynka?.

Wszyscy doskonale widzą, jak wygląda sytuacja w tabeli. Piast Cieszyn bardzo zdobyczy punktowych potrzebuje. Najbliższy przeciwnik jest mocny i ma w swoim składzie Adriana Sikorę. O tych atutach przekonaliśmy się przed tygodniem. Skłaniam się ku remisowi z nieznacznym wskazaniem w kierunku gości z Ustronia.

Różnie mogą potoczyć się losy spotkania w Węgierskiej Górce. Być może dojdzie do podziału punktów. Natomiast trzeba zaznaczyć, że Pasjonat to drużyna grająca bardzo równo i pewnie, poza jedną wpadką z Koszarawą. Nie sądzę, aby ekipa z Dankowic dała się pokonać.

?Zagadkowa? Pruchna u siebie jest zespołem lepszym. Na MRKS nie musi to wystarczyć. Trener Biskup ma trochę problemów kadrowych, ale nie powinno to przeszkodzić gościom w wywiezieniu remisu.

Bardziej niż Beskid Skoczów punktów potrzebuje Świt Cięcina. Stawiam mimo tego na skoczowian, którzy dysponują przede wszystkim zespołem poukładanym.

Nasza sytuacja jest niemal krytyczna. Ale jeszcze ostatniego słowa nie powiedzieliśmy. Zdajemy sobie sprawę, jak wymagającym przeciwnikiem jest żywiecka Koszarawa, natomiast na tym poziomie każdy z każdym może wygrać. Łatwo punktów rywalowi nie oddamy w tym meczu.

Program 26. kolejki:

30.05.2015 r. (sobota), g. 17:00
LKS Bestwina ? Maksymilian Cisiec (g. 15:00)
Cukrownik Chybie ? Spójnia Landek
Piast Cieszyn ? Kuźnia Ustroń
Czarni Jaworze ? Koszarawa Żywiec
Świt Cięcina ? Beskid Skoczów
Metal Skałka Żabnica ? Pasjonat Dankowice

31.05.2015 r. (niedziela)
LKS ?99 Pruchna ? MRKS Czechowice-Dziedzice (g. 16:00)
KS Wisła w Wiśle ? Zapora Porąbka (g. 17:00)