Prawdziwą lekcję futbolu zgotowali dzisiaj piłkarze Koszarawy swoim rywalom z Leśnej. Goście do domów na święta wracali… smutni.

Spotkanie nie mogło lepiej rozpocząć się dla gospodarzy, którzy już w 2. minucie objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę do siatki skierował Bartłomiej Jakubiec. Rosły defensor zrehabilitował się tym samym za samobója w meczu z LKS-em Pruchna. Jakubiec szansę na gola miał również chwilę później, lecz tym razem szczęścia mu nieco zabrakło. Podobnie jak Tomaszowi Janikowi, który z 13. metra fatalnie przestrzelił. Skuteczniejszy był natomiast Mateusz Gach po dwójkowej akcji z Bartoszem Salą. Skrzydłowy żywieckiego zespołu strzałem po dalszym słupku wyprowadził swój zespół na dwubramkowe prowadzenie. Podopiecznych Dariusza Kozieła w pierwszej połowie stać było na jedną groźną okazję. Maciej Krysta w polu karnym został jednak zatrzymany.

Na drugą połowę lepiej zmobilizowani wyszli goście, czego pokłosiem był wywalczony rzut karny. Wojciech Mrok „wyciął” Aleksandra Pawlusa i arbiter wskazał na wapno. Z 11. metra nie pomylił się Sebastian Niewdana. Ekipa z Leśnej chciała pójść za ciosem, ale Koszarawa w porę się przebudziła. W 60. minucie Sala walnął po długim rogu, pięć minut później poprawił Kamil Kozieł celnym uderzeniem z 16. metra. Autorem trafienia na 5:1 był natomiast Michał Tomaszek, który dzieła zniszczenia dokonał w 90. minucie.

Koszarawa Żywiec – LKS Leśna 5:1 (2:0)

Bramki dla Koszarawy: Jakubiec (2′), M.Gach (40′), Sala (60′), Kozieł (65′), Tomaszek (90′)
Bramka dla LKS-u Leśna: Niewdana (55′ – rzut karny)

Koszarawa: Mrok – Gąsiorek (70′ Zwardoń), Piecha (50′ Mydlarz), Jakubiec, Sz.Gach, M.Gach (80′ Tomaszek), Celej, T.Janik, Chipala (55′ K.Janik), Kozieł, Sala
Trener: Białek

LKS Leśna: Gołek – Iwanek, Piątek, Kajetan Lach (46′ A.Kowalczyk), Sewera, Kachel (68′ F.Lach), Łodziana, Krysta (46′ Pawlus), Urbański (60′ Greń), Niewdana, Biegun
Trener: Kozieł