Po porażce w derbach z Skałką Żabnica 1:5, Koszarawa w meczu z MRKS-em Czechowice-Dziedzice planowała się „odkuć”. Publiczność zgromadzona w sobotę na naszym stadionie była świadkiem ciekawego widowiska. Niestety.. nieułożonego po naszej myśli.

Początek spotkania należał do miejscowych. Uderzenia Rafała Hałata oraz Michała Dudy nie znajdowały jednak drogi do bramki. Podobnie jak i dośrodkowania Łukasza Dziedziny, których adresatów na próżno było szukać. Z biegiem czasu do głosu zaczęli dochodzić miejscowi. Czujność Jakuba Gałuszki w bramce oraz ofiarna gra w obronie Andrzeja JuryBartłomieja Jakubca sprawiły, że goli okazji oglądać kibice nie mieli. Do czasu. W 35. minucie spotkania gapiostwo żywczan bezlitośnie wykorzystał Mateusz Żyła. Popularny ?Żyłka? uderzeniem z lewej nogi trafił w ?dalszy? słupek, piłka jednak wpadła do bramki. Po zmianie stron żywczanie szybko chcieli doprowadzić do wyrównania. Ta sztuka nawet im się udała, ale? przy bramce Sławomira Hankusa arbiter dopatrzył się spalonego. Chwilę później dobrej okazji nie wykorzystał Robert Mrózek. W końcówce podopieczni Tomasza Sali postawili wszystko na jedną kartkę, co niemalże się zemściło. Znakomitą dwójkową akcję Żyła ? Rafał Żurek zmarnował ten drugi. Warto pochwalić jednak Gałuszkę, który popisał się  świetną interwencją. W ostatnich minutach Koszarawa powinna wyrównać. Wpierw Jakubuec ?przekombinował? w polu karnym, a następnie piłki meczowej nie wykorzystał Hałat. 18-latek nie trafił na pustą bramkę.

Koszarawa Żywiec ? MRKS Czechowice-Dziedzice 0:1 (0:1)
0:1 Żyła (35?)

Koszarawa: Gałuszka ? K. Janik (73? Romanowski), Jura, Jakubiec, Hankus, Dziedzina (75? Barcik), Gruszka, B. Janik, M. Duda, Szymik (60? Mrózek), Hałat
Trener: Sala

MRKS: Z. Wójcikiewicz ? Jonkisz, Miszczak (46? P.Jurek), Szal, Adamiec (46? Gąsiorek), Adamus, M.Wójcikiewicz, Żurek, Kozioł, Żyła, Suski (72? Niemczyk)
Trener: Gazda