Nowy trener Koszarawy Żywiec? Decyzja wiążąca przed końcem trwających rozgrywek bielskiej ?okręgówki? nie zapadnie.


We wtorek, w rozmowie ze Sportowymi Beskidami, prezes klubu Janusz Wiwatowski nie mówił jednoznacznie, że poszukiwania szkoleniowca zakończą się powodzeniem. Główny problem to fakt, iż rozgrywki znajdują się na finiszu, a trenerzy ?wolni? na rynku, pracy w żywieckim klubie z chęcią podjęliby się, ale dopiero od lipca. Tu z kolei również pojawia się niejasność, bowiem ciężko wyrokować z jakim efektem piłkarze Koszarawy sezon zakończą.

Tymczasowo więc zaprzestano rozmów, a drużynę poprowadzi w roli trenera grającego Piotr Pindel? ? Nie będziemy zatrudniać teraz nowego trenera, bo? nie ma takiej osoby, której już moglibyśmy powierzyć pracę z zespołem. Dogramy sezon i spokojnie podejmiemy decyzję w zależności od zaistniałych okoliczności. Nie ma co panikować w tej materii ? wyjaśnia aktualną sytuację Jerzy Tlałka, wiceprezes Koszarawy.

Żywiecki klub, po rezygnacji Zbigniewa Skórzaka, podjął rozmowy z kilkoma kandydatami. Jak potwierdza wiceprezes klubu, w tym gronie byli m.in. Robert Sołtysek, Mirosław Szymura czy Łukasz Błasiak. Niewykluczone, że jeden ze szkoleniowców ze wspomnianego tercetu obejmie żywczan przed rozpoczęciem przygotowań do kolejnego sezonu ? w lidze okręgowej lub? IV lidze.