Dzisiaj w Czechowicach-Dziedzicach nasza drużyna rozegrała pierwszy zimowy sparing. Z Błyskawicą Drogomyśl Koszarawa zremisowała.

Wraz z pierwszym gwizdkiem arbitra widać było, że obie drużyny nastawiły się na ofensywny styl gry. Wojciecha Mroka dwukrotnie piłkarze z Drogomyśla starali się zaskoczyć uderzeniami z dystansu, lecz nieskutecznie. Pod tym kątem lepiej prezentowali się żywczanie. W 10. minucie centrę z lewego skrzydła otrzymał Krzysztof Janik, który do „pustaka” nie zwykł pudłować. Chwil kilka później było już jednak 1:1. Po wrzutce w pole karne najwyżej do piłki wyskoczył Krzysztof Koczur i pokonał bezradnego Mroka. Minęło kilka minut, a podopieczni Krystiana Papatanasiu już wygrywali. Długie, 40. metrowe podanie otrzymał Koczur, który sytuacji sam na sam z bramkarzem nie zmarnował. W końcówce premierowej odsłony Koszarawa doprowadziła jednak do wyrównania. I to nie w byle jakim stylu. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Zbigniewa Kupczoka testowany zawodnik nie dał szans na interwencję bramkarzowi strzelając… z półprzewrotki. Wcześniej żywczanie mieli jeszcze jedną okazję do wyrównania, lecz po uderzeniu Tomasza Janika defensor Błyskawicy wybił piłkę z linii bramkowej. 

Po zmianie stron w dalszym ciągu oglądaliśmy wymianę ciosów z obu stron. Jako pierwsi o gola pokusili się zawodnicy z Drogomyśla, którzy za sprawą testowanego piłkarza wyszli na prowadzenie. Prowadzenie, które powinno być okazalsze, ale Błyskawica wkrótce nie potrafiła wykorzystać dwóch rzutów karnych na przełomie pięciu minut. Wpierw skutecznie interweniował Jakub Gałuszka, następnie piłka poszybowała grubo nad bramką. A że niewykorzystane sytuacje się mszczą, to w końcówce Michał Tomaszek ładnym uderzeniem doprowadził do wyrównania. Godnym odnotowania faktem jest również, że Sławomir Białek w wczorajszym sparingu miał do swojej dyspozycji, aż 25. zawodników. 

 
Koszarawa Żywiec – Błyskawica Drogomyśl 3:3 (2:2)
Gole dla Koszarawy: K.Janik, testowany zawodnik, Tomaszek 
 
Koszarawa: Mrok – Zyzak, Jakubiec, Pępek, Sz.Gach, Kupczok, T.Janik, testowany zawodnik, Chipala, K.Janik, Kosibor oraz Gałuszka, Zwardoń, Piecha, testowany zawodnik, Gąsiorek, testowany zawodnik, M.Gach, Bąk, Tomaszek, Gruszka, Celej, Kozieł, Sala, testowany zawodnik
Trener: Białek