B-klasowy zespół ZKP Zakopane był pierwszym sparingowym przeciwnikiem Koszarawy podczas tego lata.

Od piątku zespół z Żywca przebywa na mini-zgrupowaniu w Zakopanem. W jego ramach zawodnicy Koszarawy odnotowali trzy jednostki treningowe oraz sparing z miejscowym ZKP. Mecz nie był wielkim widowiskiem, wszak na przeciw siebie stanął zespół z poziomu B-klasy i Koszarawa, której piłkarze po intensywnym początku okresu przygotowawczego mieli „ciężkie nogi”. Początek tego spotkania należał do jednego zawodnika, Mykhailo Lavruka, który w ciągu 3 minut zdobył 2 bramki ? wszystkie po zakończeniu z zimną krwią sytuacji sam na sam. Żywczanie mieli zdecydowaną przewagę w tym meczu, lecz w kolejnych fragmentach potyczki nie potrafili udokumentować jej trafieniem. 

Na kolejną i zarazem ostatnią bramkę przyszło nam czekać do drugiej połowy. W 60. minucie rezultat meczu ustalił Tomasz Kijas. W drużynie Koszarawy pojawił się jeden zawodnik testowany. Szkoleniowiec tego zespołu Sławomir Białek sprawdzał również dyspozycję juniorów, którzy otrzymali szansę gry w tym sparingu.

ZKP Zakopane – Koszarawa Żywiec 0:3 (0:2)
Bramki: Lavruk – 2, Kijas

Koszarawa: Gałuszka – Jurasz, Jakubiec, Pępek, Drewniak, Wróbel, Dunat, Lavruk, Bąk, testowany zawodnik, Kosibor oraz Stasica, Kijas, Bargiel, Ormaniec, Janik, Garncarczyk

Źródło: SportoweBeskidy.pl