Zmagania w Beskidzkiej Lidze Okręgowej dobiegły końca, a wraz z nim zapadły najważniejsze rozstrzygnięcia sezonu.

W dzień organizowanej przez portal „Sportowe Beskidy” działającego pod adresem SportoweBeskidy.pl, przy współpracy z BOZPN Galą ?Futbolowe Asy Beskidów?, na której zostanie wybrany m.in. piłkarz sezonu w ?okręgówce?, redakcja serwisu postanowiła podzielić się swoją  ?11? sezonu.

 

 

20140510_PK_KD013

 

 

Bramkarz: Andrzej Nowakowski (Metal Skałka Żabnica)
24-letni golkiper niejednokrotnie ratował skórę swoim kolegom z drużyny. Oprócz sporego kunsztu bramkarskiego, wyróżnił się również skutecznością pod? bramką rywala. W meczu z MRKS-em Czechowice-Dziedzice Nowakowski pokonał golkipera rywali uderzeniem z rzutu karnego.

Prawy obrońca: Damian Zyzak (Koszarawa Żywiec)
Filigranowy boczny obrońca Koszarawy swoimi rajdami prawym skrzydłem bardzo często zapewniał drużynie cenne trzy punkty. Były zawodnik m.in. Startu Mszana jest również niebywale skuteczny w odbiorze piłki, a dzięki swojej szybkości rządzi niepodzielnie na swojej flance.

Środkowy obrońca: Salaheddine Sibouih (Beskid Skoczów)
Dysponujący świetnymi warunkami fizycznymi doświadczony stoper, do Beskidu trafił zimą z Drzewiarza Jasienica. Był to jego powrót po latach do ekipy ze Skoczowa i jak się później okazało, bardzo udany. 40-latek w dwunastu spotkaniach aż czterokrotnie pokonywał bramkarzy rywali. Świetnie spisywał się również we własnym polu karnym, gdzie był ostoją nie do przebicia.

Środkowy obrońca: Marcin Bednarek (LKS ?99 Pruchna)
Grający trener beniaminka ligi nie tylko jako sternik drużyny, ale i jej członek na boisku radził sobie bardzo dobrze. Były zawodnik m.in. GKS-u Jastrzębie wystąpił we wszystkich spotkaniach strzelając przy tym dwie bramki.

Lewy obrońca: Marek Noga (GKS Radziechowy-Wieprz)
Świetnie przysposobiony zarówno do gry w defensywie, jak i ofensywie był podporą drużyny z Żywiecczyzny. Swoje indywidualne akcje lewą stroną zakończył aż dziewięcioma asystami, co w znaczący sposób przyczyniło się do awansu drużyny do IV ligi.

Prawy pomocnik: Mateusz Żyła (MRKS Czechowice-Dziedzice)
Mający ?papiery? na grę wyższych ligach Żyła, latem zdecydował się pomóc klubowi, którego jest wychowankiem, wykaraskać się z trudnej sytuacji. Umiejętnościami piłkarskimi niejednokrotnie zapewniał drużynie komplet punktów, strzelając w trakcie całego sezonu 19 goli, stając się bez wątpienia jednym z wyróżniających zawodników w lidze okręgowej.

Środkowy pomocnik: Piotr Pindel (Koszarawa Żywiec)
Myśląca bardzo poważnie o awansie do IV ligi Koszarawa, zimą sięgnęła po posiłki z III ligi. Na al. Wolności 4, po kilku latach, powrócił Piotr Pindel, który miał zostać przywódcą drużyny. Wkrótce okazało się, że nie będzie jedynie kapitanem, ale i też? trenerem. 29-latek zasłużył na naszą nominację kreatywnością.

Środkowy pomocnik: Wojciech Sadlok (Pasjonat Dankowice)
30-latek jest bardzo produktywnym zawodnikiem. W niedawno zakończonym sezonie dziesięciokrotnie pakował piłkę do siatki rywala, zaliczając również sporo asyst. To właśnie on golami w meczu z Koszarawą przyczynił się do? awansu GKS-u.

Lewy pomocnik: Szymon Byrtek (GKS Radziechowy-Wieprz)
Zawodnik mający za sobą krótki epizod w barwach Podbeskidzia Bielsko-Biała, kunsztem dryblerskim z całą pewnością poradziłby sobie w ligach? futsalowych. Karierę kontynuuje jednak na boiskach trawiastych i dobrze na tym wychodzi. Wszak były pomocnik Czarnych-Górala Żywiec w następnym sezonie będzie mógł spróbować swoich sił w IV lidze. O ile zostanie w ekipie Mariusza Kozieła, bo o jego odejściu słyszy się coraz częściej.

Napastnik: Adrian Sikora (Kuźnia Ustroń)
Obecność w naszym zestawieniu byłego reprezentanta Polski dziwić nie może.  Pół żartem, pół serio można stwierdzić, że nawet, gdy ?Siki? nie ?pałał? chęcią do gry to? i tak strzelał. Jak to się mówi ? lepiej mądrze stać, niż głupio biegać. 34-latek do Kuźni trafił zimą i za ten czas strzelił aż 18 goli!

Napastnik: Michał Chrysteczko (LKS ?99 Pruchna)
Zdecydowanie największe odkrycie sezonu. 23-latek zdobywając 37 bramek (!) zapewnił sobie tytuł króla strzelców bielskiej ?okręgówki?. Nic więc dziwnego, że wzbudził zainteresowanie klubów z wyższych lig. Ponoć już latem snajper może trafić do Drzewiarza Jasienicy, co byłoby przeskokiem o jedną klasę rozgrywkową.

Rezerwowi ? bez podziału na pozycje: Rafał Prochownik (Koszarawa Żywiec)Łukasz Rajda (Soła Kobiernice), Mariusz Kosibor (GKS Radziechowy-Wieprz), Dominik Natanek(Metal Skałka Żabnica), Marcin Jaworzyn (Beskid Skoczów), Kamil Gazurek (Koszarawa Żywiec)Łukasz Błasiak (Pasjonat Dankowice).