Zakończyły się wielomiesięczne poszukiwania następcy Zbigniewa Skórzaka w Koszarawie. Nowym trenerem żywczan został Piotr Ozaist.

Oficjalnie trenerem żywczan został dziś Piotr Ozaist, który z Koszarawą związany był już w przeszłości. Występował tu w drużynach młodzieżowych, a ponadto pełnił funkcję asystenta pierwszego trenera Macieja Mrowca, za czasów gry żywieckiego klubu w III lidze. Ozaist trenował ostatnio a-klasowe Bory Pietrzykowice.

Nowy szkoleniowiec nie ukrywał zadowolenia z pomyślnego zakończenia negocjacji z zarządem. ? Było to w pewnym sensie jakieś moje marzenie. Od małego chodziło się na Koszarawę. Pamięta się ten awans w 2007 roku, gdy na meczu było ponad 1500 ludzi, ten moment utkwił w pamięci. Następnie byłem asystentem trenera Mrowca, u którego uczyłem się fachu. Pokazał mi, jak być profesjonalnym trenerem na tym poziomie. Klub tętni historią i naprawdę bardzo bym chciał piąć go dalej w górę – mówi  tuż po pomyślnym zakończeniu rozmów z żywieckim klubem, Piotr Ozaist.

Jakie są najbliższe plany trenera? ? Moim priorytetem jest ściągnięcie kibiców na stadion. Posiadamy naprawdę świetny obiekt i żal, że na mecze chodzi po sto osób. Jeśli chodzi o sprawy stricte sportowe to na razie spokojnie. Nie chcę deklarować, że awansujemy, bo obecnie nie wiadomo, jakim składem będziemy dysponować. Jestem na etapie załatwiania sparingów, szukania wzmocnień i dopiero wtedy będę mógł coś więcej powiedzieć – kończy nowy opiekun Koszarawy.

 

Drużyna pierwszy trening odbędzie już jutro o godzinie 17:30.