Bilans Koszarawy Żywiec w meczach derbowych w tym sezonie nie prezentuje się imponująco. Dwa remisy i jedna porażka, to obecny rezultat osiągnięty przez podopiecznych Tomasza Sali. Jutro żywczanie zagrają o pierwsze zwycięstwo. 

CO CIEKAWEGO?

? Nasz dzisiejszy rywal, Świt Cięcina, to obecnie 13. siła Bielskiej Ligi Okręgowej. Podopieczni Sewerna Kośca w 10. kolejkach zgromadzili dziesięć punktów. To tyle samo co Koszarawa.

– Jednym z kluczowych zawodników Świtu jest Rafał Pawlus, były golkiper naszych drużyn juniorskich oraz pierwszej drużyny.

– Najlepszymi strzelcami naszych jutrzejszych rywali sa Kamil Kozieł i… kierownik drużyny Piotr Gawron, którzy mają po pięć trafień.

– Koszarawa w tym sezonie wygrała zaledwie dwa spotkania. Były to konfrontacje z MRKS Czechowice-Dziedzice oraz LKS Bestwina.

NA KOGO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

? Przemysław Jurasz (Koszarawa): Lider formacji obronnej naszej drużyny. 21 letni zawodnik jest nie tylko opoką naszej defensywy, ale i też często motorem napędowym w ofensywie. W tym sezonie były zawodnik… Świtu Cięcina zdobył już trzy bramki.

? Rafał Pawlus (Świt): Nasz były zawodnik na pewno będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony, przed swoimi dawnymi kibicami. Toteż strzelić mu bramkę jutro będzie szczególnie trudno.

OSTATNI RAZ?

Po raz ostatni obie drużyny spotkały się ze sobą 6 czerwca 2015 roku w Cięcinie. Wtedy zwycięska była Koszarawa, która wygrała 2:1. Bramki strzelali kolejno Mariusz Kosibor, Marcin Kozioł i Rafał Hałat, który zwycięstwo naszej drużynie zapewnił w 92. minucie.

KOGO ZABRAKNIE?

Tomasz Sala na pewno nie będzie mógł skorzystać z usług takich zawodników, jak Marek Jędrzejas i Andrzej Jura, których prześladują urazy. Za czerwoną kartkę w dalszym ciągu „odpokutuje” Mariusz Kosibor.

Trenerzy: Koszarawa: Tomasz Sala ? Świt: Seweryn Kosiec

Sobota, 17.10.2015 r. g. 15:00  Koszarawa Żywiec – Świt Cięcina