Mecz kolejki, niespodzianka, bohater, rozczarowanie i liczby ? w tych kategoriach odnoszą się Sportowe Beskidy do weekendowych gier w Bielskiej Lidze Okręgowej.

Mecz kolejki.
KS Wisła ? Spójnia Landek. Doszło w sobotę do mecz na szczycie, spotkały się dwa zespoły, które w poprzednich spotkaniach zapracowały sobie na miano murowanych pretendentów do awansu. Pojedynek spadkowiczów z IV ligi przykuł uwagę kibiców, na stadion w Wiśle przybyło około 500 sympatyków futbolu, co jest wynikiem dobrym, biorąc pod uwagę poziom rozgrywek. Podopieczni Jarosława Zadylak odnieśli pewne zwycięstwo, gospodarze nie sprostali wyzwaniu.

Niespodzianka.
Kuźnia Ustroń. Drużyna Mateusza Żebrowskiego kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa, wykorzystał porażkę Wisły, wskoczyła na drugiej miejsc w tabeli. Przed startem sezonu w zespole doszło do wielu zmian personalnych. Postawa Kuźnia była pewnego rodzaju niewiadomą. Motorom napędowym ofensywnych poczynań jest Adrian Sikora, na koncie ma już 10 goli (w sobotę zdobył dwa). Wicelider stracił tylko cztery bramki, najmniej w całej stawce. Drużynie z Ustronia pomagają ?ściany?, jesienią wszystkie mecz gra na własnym stadionie, o tym zapominać nie można. Nie zmienia to niepodważalnego faktu, zaliczyła udany początek sezonu.

Bohater.
Marcin Jaworzyn. Najskuteczniejszy zawodnik Beskidu Skoczów dołożył do swojego dorobku dwa trafienia w meczu z LKS-em ?99 Pruchna. Pierwszego gola zdobył w 50 sekundzie meczu! Na kwadrans przed końcem ustalił jego wynik. Bramka na 2:0 wybiła z rytmu dobrze grających po przerwie gospodarzy.

Rozczarowanie.
Beniaminkowie z Cieszyna i Jaworza. Piast zanotował trzy remisy, Czarni mają na koncie punkt, oba zespoły zamykają ligową stawkę. Drużyna prowadzona przez Marka Bakunama najwięcej straconych bramek ? 25. Nowicjusze nie mogą się odnaleźć w ?okręgowym? gronie. W 6. kolejce Piast przegrał u siebie 2:6 z beniaminkiem z Cięciny, Czarni 1:3 z Bestwiną, również przed własną publicznością.

Liczby.
4 ? snajperskim instynktem błysną napastnik Pasjonata Dankowice, Mateusz Mazur. W meczu z Maksymilianem Cisiec cztery razy zmusił golkipera rywala do kapitulacji.

3 ? hat-trickiem w derbowym pojedynku z żywiecką Koszarawą popisał się Dominik Natanek. Napastnik Metalu Skałki Żabnica dwa razy trafił z ?wapna?.

0 ? weekendowe meczu nie przyniosły rozstrzygnięć remisowych.

? Gospodarze byli w minionej kolejce gościnni. Na wyjazdach wygrały zespoły z Żabnicy, Landeka, Skoczowa, Cięciny oraz Bestwiny.

15 ? tyle bramek w dotychczasowych spotkaniach zdobyła Skałka Żabnica, tyle samo straciła.

12 ? lider klasyfikacji strzelców to niezmiennie Dawid Frąckowiak. Do swojego dorobku w mecz na szczycie dołożył dwa gole.

Źródło: SportoweBeskidy.pl