W ostatnim meczu sezonu Skałka Żabnica podejmowała Koszarawę Żywiec. Pomimo, że teoretycznie był to mecz „pietruszkę” to nie zabrakło w nim emocji. W czwartek ekipa z Żabnica uległa innej drużynie z Żywca – Góralowi. Dziś jednak było na odwrót.

Dzisiejszy mecz piłki nożnej w Żabnicy mógł podobać się nielicznie zgromadzonej publiczności. Andrzej Nowakowski oraz Wojciech Mrok wystarczyli, aby futbolówka przedostawała się z jednego pola karnego do drugiego. Na bardzo specyficznym boisku zdecydowanie lepiej – co nie dziwi – czuli się gospodarze, którzy żywczan zwyczajnie wypunktowali. Choć początek spotkania na to nie zapowiadał…

Już w 7. minucie Tomasz Janik przegrał pojedynek z Nowakowskim z rzutu karnego. Golkiper Skałki lepszy okazał się być w sytuacji sam na sam z Krzysztofem Janikiem. Po stronie „pudeł” w pierwszej połowie należy jeszcze odnotować dwa piekielnie mocne uderzenia z dystansu T.Janika i Damiana Zyzaka, które minimalnie poszybowały nad poprzeczką. Podopieczni Adama Śliwy również nie próżnowali. Oni jednak oczekiwanego efektu się doczekali. W 40. minucie znakomicie wyprowadzony kontratak sfinalizował Dominik Natanek. Chwilę później mogło być 2:0, lecz Paweł Suski z 3. metra trafił w słupek.

Drugie 45. minut to pogoń Koszarawy za wynikiem. Fatalnie pod bramką przeciwnika spisywali się jednak T.Janik, David Chipala i K.Janik, który dwukrotnie przegrał pojedynek sam na sam z Nowakowskim. Ale i dobrze raz interweniował jego vis a vis, gdy gola szukał Natanek. Wreszcie w 80. minucie receptę na pokonanie bramkarza gospodarzy znalazł Filip Bąk, co napędziło żywczan… na chwilę. Co prawda minutę później Koszarawa prowadziła, ale sędzie gola T.Janika nie uznał. W 83. minucie Adrian Szwarc z rzutu wolnego przymierzył bezbłędnie i ustalił końcowy wynik.

Metal-Skałka Żabnica – Koszarawa Żywiec 2:1 (1:0)
Bramki dla Metalu-Skałki: Natanek (40′), Szwarc (88′ – rzut wolny)
Bramka dla Koszarawy: Bąk (86′)

Metal-Skałka: Nowakowski – Kumorek, Strzałka, Małaczek, Karpeta, Suski, Adamus, Drewniak, Szwarc, Chowaniec (80′ Górny), Natanek (70′ Błachut)
Trener: A.Śliwa

Koszarawa: Mrok – Zyzak (51′ Gąsiorek), Jakubiec, Pepek, Sz.Gach, Sala (55′ Bąk), Kozieł (75′ Kupczok), Celej, T.Janik, K.Janik, Chipala
Trener: Białek