W poniedziałkowe popołudnie żywiecka Koszarawa rozgrywała swój drugi test-mecz tego lata. Nasza drużyna po zwycięstwie w pierwszym sparingu tym razem odniosła minimalną porażkę. 

Ale i kaliber rywala nie ten sam. Wszak tym razem podopiecznym Piotra Ozaista przyszło się zmierzyć z IV-ligową Iskrą Klecza Dolna, dla której spotkanie z Koszarawą było zwieńczeniem obozu przygotowawczego odbywającego się na Żywiecczyźnie. Piłkarze z al. Wolności do meczu przystąpili bez respektu dla rywala. Nic więc dziwnego, że o dominacji Iskry mowy być nie mogło, lecz o lekkiej przewadze tak. Ta zarysowała się zwłaszcza po upływie dwudziestu minut, kiedy Jakub Gałuszka musiał kilkukrotnie popisywać się swoim bramkarskim kunsztem. W jednej akcji był jednak bez szans i musiał wyciągać piłkę z siatki. Po dobrej centrze z prawego skrzydła, snajper z Kleczy plasowanym uderzeniem wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. W odwecie dobrą sytuację miał testowany Michał Motyka, ale zabrakło mu trochę chłodnej głowy. Podobnie jak i Rafałowi Hałatowi, który chwilę później niewiele się pomylił. Po zmianie stron Koszarawa przeszła do ofensywy. Jedną wyborną sytuację złym przyjęciem zaprzepaścił Łukasz Dziedzina, natomiast groźne uderzenie Mariusza Fijaka poszybowało obok bramki. Chwilę później na tablicy wyniku widniało przykre 0:2. Wpierw pomocnik Iskry uderza, dobrze interweniuje Sławomir Raczek, lecz przy strzale numer dwa był już bez szans. Ozdobą spotkania była zdecydowanie bramka Hałata, który z okolic 30 metrów w kierunku bramki kopnął piłkę , a ta zanim ugrzęzła w siatce odbiła się jeszcze od poprzeczki. W ostatniej akcji spotkania świetnej okazji do wyrównania nie wykorzystał Dziedzina.

 

W tym sparingu trener Ozaist przyglądał się pod kątem przydatności do drużyny następującym zawodnikom: Bramkarze: Sławomir Raczek (KS Wisła), Bartłomiej Rus (Orzeł Łękawica); obrońcy: Damian Berek (Czarni-Góral Żywiec), Kamil Hankus (wolny zawodnik); pomocnicy: Bartłomiej Janik (Grapa Trzebina), Adam Frydel (Iskra Rybarzowice), Michał Motyka (Bory Pietrzykowice); napastnicy: Dawid Górka (Bory Pietrzykowice)

 

 

TS Koszarawa – Iskra Klecza Dolna 1:2 (0:1)

Koszarawa: Gałuszka – Berek, Jura, Jakubiec, Hankus – Motyka, Janik, Gruszka, Fijak, Barcik – Hałat oraz Raczek, Rus, Bednarz, Górka, Hankus, Sanetra, Dziedzina, Szymik

Trener: Ozaist