Derbowe akcenty najistotniejsze dla wyniku konfrontacji 13. kolejki ?okręgówki? w Żywcu miały miejsce w premierowych 45 minutach.

Spotkanie z wysokiego ?C? rozpoczęli gospodarze. Już w 4. minucie meczu Robert Mrózekwykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Chwilę później 17-latek mógł podwyższyć prowadzenie, ale zabrakło mu wykończenia. W odwecie Świt odpowiedział dwójkową akcją byłych piłkarzy Koszarawy ? Kamila Gazurka oraz Damiana Zyzaka, ale bramka nie padła. W 33. minucie Łukasz Pyjas posłał piłkę do siatki po nie najlepszej postawie w bramce Jakuba Gałuszki. Chwilę później golkiper żywczan ponownie zagrał chaotycznie na spółkę z Damianem Berkiem, ale w ostatniej chwili wyjaśnij sytuację. Premierową tercję spotkania świetnie zakończyli podopieczni Dariusza Kozieła. W polu karnym faulował Andrzej Jura, arbiter wskazał na ?wapno?, a pewnym egzekutorem ?jedenastki? okazał się być Marcin Kozioł. Po zmianie stron lepiej prezentowali się miejscowi. Do wyrównania doprowadzić próbował Michał Duda i Grzegorz Szymik, ale brakowało wykończenia. Dwukrotnie zawiódł także Mrózek, który przegrywał sytuacje oko w oko z Rafałem Pawlusem. Świt zagrozić Koszarawie próbował po strzale Kamila Kozieła, który jednak się pomylił. W końcówce spotkania w polu karnym gości kilkukrotnie się zakotłowało, ale za każdym razem zwycięzca tego meczu wychodził spod opresji ogromną ręką.

Koszarawa Żywiec ? Świt Cięcina  1:2 (1:2)
1:0 Mrózek (4?)
1:1 Pyjas (33?)
1:2 Kozioł (44?)

Koszarawa:
Gałuszka ? Zwardoń, Jakubiec, Jura, Hankus, Berek, Gruszka, K. Janik, Szymik (70? Barcik), Duda, Mrózek
Trener: Sala

 Świt: Pawlus ? Kozubowski (46? Sołtysek), Kukioła (70? Juroszek), Szumlas, Zyzak, Gazurek, Gołuch, K.Kozieł, Pyjas (72? Kosiec), Jurasz, Kozioł (80? Kwaśny)
Trener: D.Kozieł