Po sobotnich porażkach dla drużyn z Bestwiny i Żywca dzisiejszy mecz 14. kolejki ?okręgówki? miał niemałą wartość.

Na boisku jednak presji wyniku widać nie było. Obie drużyny tempa nie forsowały, decydując się od czasu do czasu na przedostanie się pod bramkę rywala. Jako pierwsi zaatakowali gospodarze, ale na posterunku był Jakub Gałuszka. W odwecie w świetnej sytuacji strzeleckiej znalazł się Krzysztof Janik, który zdecydował się jednak na drybling? nieskuteczny. Chwilę później szarżującego Mariusza Fijaka, faulem zatrzymał Marcin Gołąb. Rzut wolny wykonywał Robert Mrózek, uderzał Sławomir Hankus, ale niecelnie. Przed przerwą świetną interwencją we własnym polu karnym popisał się Andrzej Jura, który zablokował uderzenie głową z piątego metra Szymona Skęczka. Dobrą sytuację zaprzepaścił także Mateusz Włoszek. Druga odsłona meczu nie przyniosła wielkich zmian. W dalszym ciągi mecz był wyrównany, z lekkim wskazaniem na gospodarzy. Wbrew pozorom to sytuacje żywczan były groźniejsze. W 55. minucie centrę Mrózka niemalże zwieńczył Michał Duda, ale jego uderzenie podobnie jak i chwilę później, zostało zablokowane przez stoperów z Bestwiny. Następnie fantastyczną paradą popisał się Gałuszka po uderzeniu z 10. metra z woleja. W 72. minucie szarżował Szymon Barcik, ale jego uderzenie było zbyt słabe, aby mogło zagrozić Mateuszowi Kudrysowi. Do końca spotkania już nic nie wpadło, choć okazję ku temu były. Świetnie w bramce spisywał się jednak Gałuszka, natomiast Grzegorz Szymik w sytuacji w której mógł uderzać? podawał i akcja spaliła na panewce.

LKS Bestwina ? Koszarawa Żywiec 0:0

LKS Bestwina: Kudrys ? Drobisz, Droździk (72? Żurek), Gołąb, Lisewski, Mizera (46? Pokusa), Móll, Sawicki, Włoszek, Łoś (75? Maciążka), Skęczek.
Trener: Szymala

Koszarawa: Gałuszka ? Zwardoń, Jura (85? Szymik), Jakubiec, Hankus, Mrózek (75? Berek), Gruszka, Fijak, K. Janik, Dziedzina (68? Barcik), Duda
Trener: Sala