?Na gazie? po wygranych środowych derbach z Czarnymi-Góralem Żywiec przystępowała Koszarawa do meczu z Zaporą Porąbka. Mecz przed pierwszym gwizdkiem arbitra zapowiadał się na ciekawy i rzeczywiście taki był.

Wraz z pierwszym gwizdkiem arbitra do ofensywy przeszli podopieczni Tomasza Sali. Już w 5. minucie spotkania Mariusz Kosibor był bliski strzelenia bramki, ale jego uderzenie z najbliższej odległości zostało zablokowane. W odwecie niemalże stu procentowej sytuacji do objęcie prowadzenia, nie wykorzystał Marcin Paw. Chwilę później Janusz Cyran uderzył wprost w Jakuba Gałuszkę. W 21. minucie Koszarawa zdobyła bramkę. Michał Dudazachował najwięcej zimnej krwi w polu karnym i czubkami palców pokonał Zbigniewa Wójcikiewicza. Kilka minut później Kosibor groźnie uderzał z dystansu, niecelnie, natomiast wypuszczony sam na sam z bramkarzem Rafał Hałat nie zdołał dobiec do piłki. Nieoczekiwanie w 33. minucie Zapora doprowadziła do remisu. Po faulu Bartosza Sali we własnym polu karnym arbiter wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem okazał się Paw.

Po zmianie stron na boisku oglądaliśmy sporo kontrowersyjnych decyzji sędziego. To niestety przełożyło się na przebieg spotkania i? wynik, który zmianie już nie uległ. Ale okazje ku temu były, mieli je zwłaszcza żywczanie. Po uderzeniach Sali oraz Roberta Mrózka świetnie jednak interweniował Wójcikiewicz. Do bramki piłkę zdołał skierować Kosibor, ale sędzia liniowy dopatrzył się spalonego. W doliczonym czasie gry „piłki meczowej? nie wykorzystał Duda.

Zapora Porąbka ? Koszarawa Żywiec 1:1 (1:1)
0:1 Duda (21?)
1:1 Paw (33?)

Zapora: Wójcikiewicz ? Gilek, Deska, Jaśkowiec, Pawiński, Cepiga (70? Jurczak), Targosz, Lubański, Cyran, Nycz (80? Handzlik), Paw
Trener: Szulc

Koszarawa: Gałuszka ? Jurasz, Jakubiec, Jura, Jędrzejas, Mrózek (78? Berek), Fijak (64? Gruszka), Duda, B. Sala, Hałat (81? Zwardoń), Kosibor
Trener: T. Sala