W Żywcu spotkały się drużyny, które wiosną pokazują na czym polega ofensywna gra. I choć swoją dobrą dyspozycję Koszarawa i Pasjonat potwierdziły, to zabrakło tego co w futbolu jest najważniejsze  – goli. 

Mająca na swoim koncie pięć zwycięstw z rzędu Koszarawa, mecz z Pasjonatem rozpoczęła z bardzo konkretnym zadaniem ? zwyciężyć po raz szósty. Ten nieskomplikowany, lecz klarowny cel ziścić mógł się już w pierwszych 45. minutach.

To właśnie w premierowej odsłonie spotkania podopieczni Tomasza Sali wyraźnie zarysowali swoją przewagę na boisku regularnie sztormując ?świątyni? strzeżoną przezAdriana Śmiłowskiego. W 15. minucie meczu radość gospodarzom mogła przynieść ?główka? Mariusza Kosibora po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, lecz doświadczony snajper uderzył wprost w golkipera. Chwil kilka później dwukrotnie w sytuacji sam na sam z Śmiłowskim znalazł się Rafał Hałat, dwukrotnie tryumfował golkiper gości. Następnie zaatakował Pasjonat. Dobrze dysponowany tego dnia Wojciech Mrok nie dał się jednak zaskoczyć ani Wojciechowi Sadlokowi, ani Jakubowi Ogiegło. W końcówce pierwszej połowie Koszarawa zdobyć gola mogła jeszcze dwa razy. Wpierw ponownie swoich sił spróbował w identycznej sytuacji Kosibor, lecz i tym razem lepszy był Śmiłowski, następnieMateusz Gach z siódmego metra? nie trafił na pustą bramkę.

Po zmianie stron obraz gry uległ modyfikacji. To piłkarz prowadzeni przez Artura Bierońskiego byli drużyną wiodącą prym, ale ? podobnie jak i żywczanie ? skutecznością dzisiaj nie grzeszyli. Zawiedli ponownie Sadlok i Ogiegło, do nich również dołączył Marcin Wróbel, który z bliska chybił. W ostatnich minutach spotkania stuprocentową okazję do zdobycia zwycięskiej bramki mieli gospodarze. Grzegorz Szymik pomylił się jednak po świetnym dograniu Przemysława Jurasza. Tym samym obie drużyny po dobrym, żywym meczu podzieliły się punktami.

Koszarawa Żywiec ? Pasjonat Dankowice 0:0

Koszarawa: Mrok ? Zwardoń, Jakubiec, Pępek, Kupczok, Sz.Gach (62? Szymik), Janik, Celej, M.Gach (79? Jurasz), Hałat, Kosibor
Trener: T.Sala

Pasjonat: Śmiłowski ? Maciejewski, Bieroński, Małysz, Korczyk (55? Wróbel), Herman, Sadlok, Magiera (85? Tomala), Wróbel, Ogiegło (65? Cięciel), Patroń
Trener: Bieroński