Osiem meczów bez porażki mieli za sobą piłkarze żywieckiej Koszarawy, którzy dziś udali się na mecz do Wisły. Gospodarze przyjezdnych zrównali jednak z ziemią.

Od pierwszego gwizdka arbitra na boisku zarysowała się wyraźna przewaga gospodarzy, którzy grali pewniej, szybciej oraz – a raczej przede wszystkim – skuteczniej. Podopieczni Tomasza Wuwera na prowadzenie wyszli w minucie 23. Wówczas bezpośrednio z rzutu rożnego po dalszym słupku zakręcił Bartłomiej Rucki. Koszarawa odpowiedzieć mogła błyskawicznie. Szarżujący prawym skrzydłem Rafał Hałat jednak niedokładnie zacentrował na wbiegających w pole karne kolegów. Sztuka, która nie udała się żywczanom udała się miejscowym przed przerwą jeszcze dwukrotnie. Dwukrotnie przyczynił się do utraty goli Wojciech Mrok. Wpierw z rzutu wolnego z okolic 25. metra piłkę do siatki skierował Michał Pietraczyk, następnie ten sam zawodnik wykorzystał nieporozumienie golkipera z defensorami. Piłkarze prowadzeni przez Tomasza Salę przed zejściem do szatni mogli zdobyć kontaktowego „fanta”, ale Mariusz Kosibor z 10. metra uderzył nad poprzeczką.

W drugich 45. minutach grali już tylko miejscowi gracze, którzy Koszarawie zaaplikowali czteropaka. W 62. minucie hattricka skompletował Pietraczyk, siedem minut później na 5:0 podwyższył Szymon Płoszaj. Na owe trafienie przyjezdni odpowiedzieć mogli. Przemysław Szalbót znakomicie spisał się jednak po uderzeniu Hałata. W końcówce spotkania wiślanie dorzucili jeszcze dwa gole. W 76. minucie ładnie przymierzył Mateusz Tomala, wynik dziesięć minut później ustalił 16-letni Tymoteusz Tomala.

WSS Wisła – Koszarawa Żywiec 7:0 (3:0)
1:0 Rucki (23′)
2:0 Pietraczyk (31′)
3:0 Pietraczyk (39′)
4:0 Pietraczyk (62′)
5:0 Płoszaj (69′)
6:0 Tomala (76′)
7:0 Pękala (86′)

WSS Wisła: Szalbót – Kotrys, Łacek, Pilch (70′ Marekwica), Tomala, Ploszaj, Rucki, D.Mazurek, M.Mazurek, Pietraczyk (85′ Pękala), Czyż (60′ Szarzec)
Trener: Wuwer

Koszarawa: Mrok (46′ Gałuszka) – Zwardoń, Jurasz, Jakubiec (78′ Pępek), Kupczok, Hałat, Janik, Kozieł, M.Gach (65′ Sz.Gach), B.Sala (71′ Szymik), Kosibor