Zawodnicy Koszarawy mogą pochwalić się najmniejszą ilością straconych bramek w minionym sezonie w AP-Sport Bielskiej Lidze Okręgowej.
 

SportoweBeskidy.pl: To wam przypadł tytuł najlepszej defensywy. W ofensywie jednak już tak dobrze nie było…

Sławomir Białek: Tak, to była nasza największa bolączka. Dochodziliśmy w prawdzie do klarownych sytuacji, lecz nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Będziemy nad tym dużo pracować w trakcie nadchodzącego okresu przygotowawczego. Poczyniliśmy już także wzmocnienie formacji ofensywnej. Dołączył do nas Mateusz Hernas, król strzelców żywieckiej A-klasy. Jeśli chodzi o obronę to raczej nie powinno być żadnych zmian. 

SportoweBeskidy.pl: 28 punktów zdobyte w tej rundzie satysfakcjonuje trenera?
S.B.:
 Z pewnością jest to dobry wynik, ale liczyliśmy na więcej. Do miejsca na podium zabrakło nam 4 punktów. Dużo remisowaliśmy w tej rundzie. Traciliśmy punkty, gdzie byliśmy zespołem lepszym. Głównie przez czynnik, o którym już wspomniałem, a mianowicie brak skuteczności. 

SportoweBeskidy.pl: Koszarawa główną siłą okręgówki w przyszłym sezonie? 

S.B.: Jestem daleki od jakiś górnolotnych deklaracji, ale ta runda pokazała, że stać nas na wiele. Wszystko zweryfikuje jednak boisko. Jesteśmy zespołem ambitnym i będziemy chcieli to pokazać w nadchodzącym sezonie. 

Koszarawa Żywiec w pigułce:

Miejsce: 5
Punkty: 53
Bilans meczów: 15 zwycięstw ? 8 remisów ? 7 porażek
Bilans domowy: 8-2-5
Bilans wyjazdowy: 7-6-2
Stosunek bramkowy: 46:25
Najwyższe zwycięstwo: 5:0 z GLKS-em Wilkowice u siebie
Najwyższa porażka: 0:2 z Czarnymi Jaworze u siebie i na wyjeździe
Najlepszy strzelec: Mykhailo Lavruk ? 7 goli

 
Źródło: SportoweBeskidy.pl