Finał Pucharu Polski na szczeblu żywieckiego podokręgu nie był widowiskiem całkowicie jednostronnym, aczkolwiek ze scenariuszem spodziewanym.

Pierwszy kwadrans gry to absolutna przewaga drużyny przyjezdnej, która główne zagrożenie stwarzała po stałych fragmentach gry. W 10. minucie Szymon Byrteknieznacznie pomylił się z rzutu wolnego, chwilę wcześniej wykonywany przez niego rzut rożny także nie został zamieniony na bramkę. W 15. minucie groźnie odpowiedziała Koszarawa. Świetna, indywidualna akcja Rafała Hałata została jednak zwieńczona zbyt słabym uderzeniem. Następnie dwukrotnie w sytuacji sam na sam z Łukaszem Byrtkiem znalazł się Robert Mrózek, dwukrotnie piłki do siatki żywczanin nie skierował. W 25. minucie swoim kunsztem błysnął trzeci z braci Byrtków ? Łukasz, ale na posterunku stanął Wojciech Mrok. W 30. minucie Koszarawa powinna objąć prowadzenie. Uderzenie z najbliższej odległości Mariusza Kosibora świetnie obronił golkiper Radziechów. Następnie goście po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafili w słupek. W ostatniej akcji pierwszej połowy ponownie dobrze w bramce spisał się Mrok, który wybronił uderzenie Mateusza Janika.

Druga połowa rozpoczęła się wybornie dla GKS-u. Szymon Byrtek wrzucił piłkę w pole karne z lewego skrzydła, a piłkę do siatki głową posłał Piotr Trzop. Odpowiedź podopiecznych Tomasza Sali mogła być natychmiastowa. Bartosz Sala nie wykorzystał jednak stuprocentowej sytuacji. W 60. minucie groźnie z dystansu uderzał Łukasz Błasiak, na posterunku był Mrok. Podobnie jak i chwil kilka później gdy wybronił sytuację sam na sam. Tu jednak trzeba odnotować ofiarną pomoc Andrzeja Jury, którego pomoc w tej sytuacji była niebagatelna. Bramkę wyrównującą mógł zdobyć także Piotr Duda, ale nie zdołał oddać strzału. W 80. minucie żywczanie postawili wszystko  na jedną kartę. Swoje okazje mieli Wojciech Gruszka, Mariusz Fijak i Marek Jędrzejas, ale żaden z nich gola nie zdobył. Zdobył go natomiast? piłkarz Radziechów. W 90. minucie Błasiak z zimną krwią wykorzystał kontrę, zapewniając swojej drużynie mistrzostwo.

Koszarawa Żywiec ? GKS Radziechowy-Wieprz 0:2 (0:0)
0:1 Trzop (57?)
0:2 Błasiak (90?)

Koszarawa: Mrok ? Berek (35? Jędrzejas), Jakubiec, Jura, Jurasz, Mrózek (75? Szymik), Fijak, Gruszka, B. Sala (80? Janik), Kosibor (60? Duda), Hałat
Trener: T. Sala

GKS Radziechowy-Wieprz: Ł. Byrtek ?  Jastrzębski (77? Urbaś), Kozieł, Dudka, Noga, Motyka, M. Byrtek, Tracz (46? Celej), Dziedzic (46? Błasiak), S. Byrtek, Janik (46? Trzop)
Trener: Kozieł

Foto: Krzysztof Dzierżawa