Hitem 22. kolejki bielskiej „okręgówki” były dzisiejsze derby Żywca. Góral z Koszarawą stoczył w istocie bardzo ciekawe widowisko.

Faworytem spotkania m.in. z racji jego rozgrywania wydał się być Góral. To jednak podopieczni Sławomira Białka na wstępie potyczki wykazywali więcej zaangażowania oraz piłkarskiej jakości. W 8. minucie starcia Krzysztof Janik minął bramkarza, oddał strzał, ale piłkę z linii bramkowej wygarnął Anatolii Shliakhovyi. Chwil kilka później w sytuacji sam na sam z Miłoszem Michalskim stanął Mateusz Gach i golkiper gospodarzy był górą w tym pojedynku. Podopieczni Krzysztofa Bąka zagrożenie stwarzali głównie po stałych fragmentach gry. Dwukrotnie zamierzanych efektów nie przyniosły wykonywane przez Sebastiana Klimka rzuty wolne, który za pierwszym razem nietrafnie zdecydował się na rozegranie, za drugim zaś uderzył obok bramki. W 29. minucie oglądaliśmy pierwszego gola. Piłkę na 35. metrze otrzymał niepilnowany Szymon Gach, który przebiegł spory kawałek boiska, a następnie huknął nie do obrony po dalszym słupku. Przed przerwą Góral wyrównał. Po centrze w pole karne z prawego skrzydła efektywnie przemierzył Patryk Semik. W ostatnich momentach premierowej odsłony „setkę” zmarnował Klimek, który z bliskiej odległością głową przeniósł piłkę nad poprzeczką. 

Po zmianie stron więcej determinacji wykazywali gospodarze. W 52. minucie bohaterem Koszarawy został Wojciech Mrok, który wpierw wygrał bezpośredni pojedynek z Markiem Gołuchem, następnie instynktownie obronił momentalną dobitkę Mikołaja Juraszka. W 70. minucie piłkę do siatki skierował Kamil Gazurek, ale sędzia dopatrzył się ręki przy przyjmowaniu piłki. Do końca spotkania pod bramką obu zespołów kotłowało się. Góralowi zwycięstwo mógł zapewnić wtórnie Klimek, wśród gości pudłowali zaś Tomasz Janik, Bartosz Sala i David Chipala z rzutu wolnego. 

Góral Żywiec – Koszarawa Żywiec 1:1 (1:1)

Góral: M.Michalski – Juraszek (72′ Ł.Widuch), Klimek, Biegun, Semik (82′ Michał Gołuch), Shliakovyi, Michulec (85′ Miodoński), Urbaś, Kubieniec, Gazurek, Marek Gołuch (64′ Wojtyła)
Trener: Bąk

Koszarawa: Mrok – Gąsiorek, Jakubiec, Pępek, M.Gach, Sz.Gach, Sala, T.Janik, Celej (80′ Kozieł), K.Janik (65′ Chipala), Kosibor (59′ Bąk)
Trener: Białek