Beskid Skoczów był zdecydowanym faworytem w meczu z Koszarawą Żywiec. Podopieczni Tomasza Sali „przejść obok meczu” jednak nie zamierzali.

Początek spotkania zwycięstwa Koszarawy nie zapowiadał. Już w pierwszym kwadransie gry podopieczni Marcina Michalika dwukrotnie ostemplowali poprzeczkę bramki strzeżonej przez Wojciecha Mroka. Wpierw uderzał Marcin Jaworzyn, a następnie Kamil Janik. Z biegiem czasu do głosu zaczęli dochodzić żywczanie. Ireneusz Trojanowski często zmuszany był do wysiłku. Czy to po próbach Mariusza Fijaka czy Mariusza Kosibora. Ten drugi swego dopiął w 27. minucie kiedy to z zimną krwią egzekwował rzut karny podyktowany po faulu na Bartoszu Sali. Chwilę później były snajper GKS-u Radziechowy-Wieprz mógł strzelić swojego drugiego gola, ale w ostatnim momencie skutecznie interweniowali stoperzy Beskidu. I kiedy wszyscy myśleli, że premierowa odsłona meczu zakończy się skromnym prowadzeniem podopiecznych Tomasza Sala, Andrzej Jura zdobył bramkę na 2:0. Wychowanek klubu z Żywca wyskoczył najwyżej w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i skierował piłkę do siatki.

Druga odsłona konfrontacji rozpoczęła się od przykrego incydentu dla przyjezdnych. Bartosz Sala z powodu kontuzji musiał opuścić boisko, zastąpił go Grzegorz Szymik, który dał jednak pozytywną zmianę. Najbardziej zapamiętamy go z 57. minucie kiedy to zwiesił przysłowiową „siatkę” jednemu z obrońców Beskidu w polu karnym, akcji strzałem nie zdołał jednak zakończyć. Koszarawa zamiast prowadzić 3:0… straciła gola na 1:2. Autorem trafienia został Jaworzyn, który skierował futbolówkę do bramki z najbliższej odległości. Skoczowianie postawili wszystko na jedną kartę, dążyli do wyrównania. Kilkakrotnie byli bliscy sukcesu, pewny w bramce był jednak Mrok. Żywczanie kontrowali i kilka razy mogli dobić gospodarzy. Dwukrotnie zawiódł jednak Rafał Hałat.

Beskid Skoczów – Koszarawa Żywiec 1:2 (0:2)
0:1 Kosibor (27′)
0:2 Jura (45+1′)
1:2 Jaworzyn (60′)

Beskid: Trojanowski – Zaremski, Wojciechowski, Padło, Mioduchowski, Kochman (46′ Greń), Janik, A.Ihas, Surawski, Kiełczewski, Jaworzyn
Trener: Michalik

Koszarawa: Mrok – Jurasz, Jakubiec, Jura, Jędrzejas, Mrózek (88′ Tomaszek), Gruszka, Fijak, Duda (82′ Hałat), B.Sala (54′ Szymik), Kosibor (70′ Janik)
Trener: T.Sala