Wielkim wydarzeniem piłkarskim na Żywiecczyźnie będzie jutrzejsza, derbowa konfrontacja Koszarawy z Góralem. Obie drużyny po falstartach sezonu mają coś do udowodnienia swoim kibicom w sobotnie popołudnie.

Co ciekawego?

– Zarówno Koszarawa, tak i Góral swoje pierwsze mecze ligowe przegrali. Nasi zawodnicy ulegli piłkarzom Skałki Żabnica 0:1, natomiast rywal zza miedzy musiał uznać wyższość piłkarzy Maksymiliana Cisiec, który wygrał 2:1.

– Jedyną bramkę dla Górala w tym sezonie zdobył Marek Gołuch.

– W drużynie Górala występują zawodnicy, mający epizody w grupach młodzieżowych Koszarawy – Przemysław Miodoński oraz Kacper Jakubiec, który jest wychowankiem naszego klubu.

– W ostatnich minutach spotkania z Maksymilianem na boisku pojawił się Grzegorz Szymoński, który przez prawie rok zmagał się z kontuzją.

– Wszystko wskazuje na to, że frekwencja w sobotnie popołudnie dopisze. Wszystko wskazuje więc na to, że zapowiada się znakomite widowisko.

Na kogo zwrócić uwagę?

Michał Duda (Koszarawa): Na chwilę obecną Michał to filar naszej drużyny. Dzięki swojej ambicji, sile i nieprzewidywalności regularnie sprawia kłopoty defensorom rywali.

Marek Gołuch (Góral): Motor napędowy ofensywy naszych rywali. Gołuch w zeszłym sezonie pełnił funkcję grającego trenera, w obecnych rozgrywkach szkoleniowcem Górala jest Krzysztof Bąk, nasz obserwowany jest jego pomocnikiem.

Ostatni raz

Wiosna 2015 rok, mecz w ramach Półfinału Pucharu Polski na szczeblu Żywiec. Koszarawa pewnie pokonuje swojego rywala 3:1 po hattricku Rafała Hałata.

Nieobecni

W Koszarawie na pewno zabraknie Marcina Gustyńskiego. Jak już wspominaliśmy 20 latek jesienią na boisku się nie pokaże. Zabraknie także Wojciecha Gruszki. A co słychać w obozie Górala? Niemalże przesądzony jest brak kontuzjowanego Marcina Osmałka.

Trenerzy: Koszarawa: Tomasz Sala, Góral: Krzysztof Bąk

Sobota, 15.08.2015 r. g. 17:00 – Koszarawa Żywiec – Góral Żywiec

Dołączamy również zapowiedź wideo: