Dzisiejsze spotkanie kontrolne było dla naszej drużyny pierwszym w zimowym okresie przygotowawczym. W Czeskim Cieszynie Koszarawa pokonała Piasta Cieszyn 2:1.

Mecz w Cieszynie zgodnie z planem rozpoczął o godzinie 14:30 i również zgodnie z planem od początku do ataku przeszli piłkarze Koszarawy, którzy na prowadzenie szybko wyszli.Bartosz Sala sytuacji sam na sam z golkiperem Piasta nie zmarnował. Reprezentant A-klasy nie pozostawał dłużny i po sporym zamieszaniu w polu karnym Wojciech Mrok został pokonany. Bramkarz Koszarawy w tej sytuacji był bezradny. Podobnie jak i jego cieszyński odpowiednik w końcówce pierwszych 45. minut. Mariusz Kosibor minął rywala i zagrał wzdłuż linii bramkowej, gdzie na piłkę czyhał już Rafał Hałat. Powracający na al. Wolności snajper tym samym przypomniał się kibicom i pokazał, że gole w dalszym ciągu strzelać potrafi.

Po zmianie stron więcej fantów nie widziano. Choć okazji ku temu nie brakowało, zwłaszcza pod bramką Piasta. Mowa tu oczywiście o poprzeczce debiutującego Kamila Kozieła oraz niewykorzystanych sytuacji sam na sam przez Hałata, Salę i Kosibora. Podopieczni Marka Bakunia? Ich próby kończyły się regularnie w rękawicach Mroka.

Nie ustrzegliśmy się w tym meczu prostych błędów, ale to normalne na tym etapie przygotowań. To nasz pierwszy kontakt z pełnowymiarowym boiskiem, było to widać. Ten sparing to dobry materiał do analizy – powiedział po meczu Tomasz Sala, szkoleniowiec Koszarawy.

Piast Cieszyn ? Koszarawa Żywiec 1:2 (1:1)
Gole dla Koszarawy: B. Sala, Hałat

Koszarawa: Mrok ? Jurasz, Jura, zawodnik testowany, Zwardoń, Hałat, Celej, Janik, Kozieł, B. Sala, Kosibor oraz Sz. Gach, M. Gach, Tomaszek i Pępek
Trener: T. Sala