– Wszyscy wiedzą, jak ważne jest by wejść dobrze w sezon. Dlatego zrobimy wszystko, by pokonać Kuźnię -powiedział nam Kamil Kozieł, zawodnik naszego klubu. Koszarawa już jutro zainauguruje sezon 2016/17.

Start ligi to moment na który czeka każdy sympatyk piłki kopanej. Od kibiców, działaczy, trenerów oraz – a może przede wszystkim – piłkarzy. To właśnie od nich w głównej mierze zależy jak „wejdą” w sezon. Zwycięstwo to rzecz co najmniej oczekiwana. Jutro jednak łatwy cel to nie będzie. Do Żywca zawita bowiem Kuźnia z Ustronia.

Jutrzejsi przeciwnicy podopiecznych Sławomira Białka podczas letniego okienka wzmocnili się. Szeregi Kuźni zasilił m.in. doskonale znany nam Mieczysław Sikora, niegdysiejszy snajper Koszarawy, czy ŁKS-u Łódź, który duet snajperski w tegorocznych rozgrywkach tworzyć będzie ze swoim bratem  – Adrianem Sikorą. O odpowiednią jakość ustrońskiej ofensywy zadba również pozyskany z Wisły Michał Pietraczyk. Piłkarze prowadzeni przez Mateusza Żebrowskiego postrachem obrońców naszych zatem będą. Lecz i my mamy kim postraszyć.

Z dobrej strony podczas okresu przygotowawczego pokazywał się Mariusz Kosibor, który liczyć musi na dobre podania zaadresowane przez Kamila Kozieła, Mateusza Gacha, Maksymiliana Celeja, czy świeżo pozyskanego Dominika Szrajnera. O spokój w tyłach również bać nie powinniśmy się. Trzon formacji defensywnej z Bartłomiejem Jakubcem i Sebastianem Pępkiem został przecież zachowany. A jeżeli wspomnimy, że do pełni zdrowia wrócił Andrzej Jura to o obronę możemy być spokojni.

Tak czy inaczej wszelkie wątpliwości rozwieją się jutro w godzinach wieczornych. Pierwszy gwizdek sobotniego spotkania zaplanowano na godzinę 17:00. Serdecznie zapraszamy!