Podbudowana zwycięstwem w zeszłym tygodniu Koszarawa Żywiec udała się dziś na mecz do Ciśca na mecz z miejscowym Maksymilianem, aby odnieść drugi komplet punktów z rzędu. Zadanie to jednak nie było łatwe.

Grubo poniżej oczekiwań spisuje się w obecnych rozgrywkach żywiecka Koszarawa. Toteż nie dziwi fakt, że zeszłotygodniowe pokonanie LKS-u Bestwina 2:0 miało podziałać na żywczan przełomowo. Podopieczni Tomasza Sali w mecz w Ciścu weszli jednak niemrawo. Ciężko nazwać bowiem pojedyncze próby Grzegorza Szymika czy Michała Dudy za klarowne sytuacje do zdobycia gola. Kreatywnością nie grzeszył także miejscowy Maksymilian, który jednak, bądź co bądź, był drużyną słabszą od rywala. Niemniej jednak to właśnie piłkarze prowadzeni przez Zdzisława Kupczaka pierwsi zdobyli tego dnia gola. W 22. minucie Maciej Figura wygrał pojedynek biegowy z Przemysławem Juraszem, a następnie pokonał bezradnego Wojciecha Mroka. Stracona bramka nie podziałała na przyjezdnych mobilizująco, którzy nie kwapili się do odrabiania strat. Przed przerwą jedynie Szymik mógł doprowadzić do wyrównania, ale zabrakło mu nieco szczęścia.

W drugich 45. minutach spotkania oglądaliśmy zupełnie inne oblicze żywieckiej drużyny, która bardzo szybko strzeliła na 1:1. W 49. minucie do rzutu wolnego z okolic 20. metra podszedł Bartosz Sala i mocnym uderzeniem pokonał Dawida Waliczka. Ten sam zawodnik mógł w drugiej połowie zdobyć jeszcze trzy bramki, ale za każdym razem brakowało mu precyzji. Podobnie, jak i Krzysztofowi Janikowi w 76. minucie, kiedy to ostemplował poprzeczkę. W aluminium w stuprocentowej sytuacji trafił również Szymik. Znakomitej okazji w końcówce spotkania nie wykorzystał także Duda. Tym samym obie drużyny podzieliły się punktami.

Maksymilian Cisiec ? Koszarawa Żywiec 1:1 (1:0)
1:0 Figura (22?)
1:1 B.Sala (49?, z rzutu wolnego)

Maksymilian: Waliczek ? Wróbel (60? Berek), Semik, Trzop, Ł.Figura, Gołębiowski, Kliś (55? Nowak), Dziki (46? Miodoński), Motyka, Wojtyła, M.Figura
Trener: Kupczak

Koszarawa: Mrok ? Jurasz, Jakubiec, Pępek, Sz.Gach, , B.Sala, Szymik, Fijak (75? Janik), Celej, M.Gach (80? Gruszka), Duda
Trener: T.Sala