Wspaniałą niespodziankę sprawili w środku tygodnia piłkarze żywieckiej Koszarawy swoim kibicom. Nasi zawodnicy okazali się lepsi od rywala zza miedzy.

Znakomicie rozpoczął się mecz dla podopiecznych Tomasza Sali. Już w 40. sekundzie Rafał Hałat wykorzystuje znakomite podanie Michała Dudy i pakuje piłkę do pustej bramki, wprawiając miejscowych kibiców w euforię. Chwil kilka później Hałat strzela drugą bramkę. Tym razem filigranowy napastnik popisał się efektownym lobem. W odpowiedzi Radosław Michalski spróbował akcji indywidualnej, ale uderzył niecelnie. Następnie oko w oko z Jakubem Gałuszką znalazł się Maciej Łącki, lepszy okazał się golkiper Koszarawy. Gospodarze prezentowali się z lepszej strony, prowadzili dwiema bramkami, a na dodatek? grali w przewadze jednego zawodnika. W 33. minucie kapitan Górala, Sebastian Klimas został wyrzucony z boiska po brutalnym faulu na Krzysztofie Janiku. Czerwona kartka podziała jednak mobilizująco na piłkarzy Macieja Mrowca. W samej końcówce pierwszej połowy Bartłomiej Jakubiec dopuścił się przewinienia we własnym polu karnym, a arbiter spotkania wskazał na ?wapno?. Pewnym egzekutorem ?jedenastki? został Piotr Jaroszek.

W drugiej połowie przyjezdni chcieli pokazać, że w dalszym ciągu wierzą w zwycięstwo. Bezbłędny w bramce był jednak Gałuszka. W 66. minucie mecz zakończył Hałat, który skompletował hat-tricka. Chwilę później dwóch sytuacji stuprocentowych nie wykorzystał, wprowadzony w przerwie Przemysław Jurasz. Niezłej sytuacji nie wykorzystał także Mariusz Kosibor, który uderzył bardzo mocno, ale w poprzeczkę. Aktem desperacji Górala było wprowadzenie w 89. minucie do ataku Rafała Prochownika nominalnego? golkipera. Losów spotkania jednak nie odmienił.

Koszarawa Żywiec ? Czarni-Góral Żywiec 3:1 (2:1)
1:0 Hałat (1?)
2:0 Hałat (3?)
2:1 Jaroszek (45?)
3:1 Hałat (66?)

Koszarawa: Gałuszka ? Zwardoń, Jura, Jakubiec, Jędrzejas, Szymik (65? Kosibor), Gruszka, Janik (35? Fijak), B. Sala (46? Jurasz), Duda (75? Berek), Hałat
Trener: T. Sala

Czarni-Góral: Szczotka ? Krasny (69? Krasny), Jaroszek, Studencki, Borak, Michalski (89? Prochownik), Klimek, Kitka, Gołuch (88? Trybała), Łącki, Gryger (72? Staniak)
Trener: Mrowiec