Inauguracja rundy wiosennej w Bielskiej Lidze Okręgowej za nami. Na wstępie tegorocznych rozgrywek działo się sporo ciekawego.

A wszystko opiewamy eksperckim komentarzem Piotra Tymińskiego, byłego szkoleniowca beskidzkich zespołów, który podzielił się swoimi refleksjami z naszym bliźniaczym portalem – Sportowymi Beskidami.

Beskid Skoczów ? Kuźnia Ustroń 0:0, RELACJA
W Skoczowie typowe derby zespołów zza miedzy. I wynik, jak to często bywa w tego rodzaju meczach. Generalnie spotkanie nikogo zachwycić nie mogło. Zabrakło goli, a więc tego, co kibice kochają najbardziej.

Cukrownik Chybie ? KS Wisła w Wiśle 1:6 (1:2), RELACJA
Nic dobrego w Chybiu nie dzieje się. Z obecnej sytuacji Cukrownika może być ciężko wyprowadzić. Wisła brutalnie słabość przeciwnika obnażyła i utrzymała dystans do lidera, który wydaje się możliwy do odrobienia.

LKS Bestwina
Metal Skałka Żabnica ? LKS Bestwina 1:2 (0:1), RELACJA
Jak mówiłem w przedsezonowych prognozach to, że Skałka będzie wiosną grała u siebie nie oznacza obfitego punktowania. Już na początku przytrafił się falstart. Zwycięstwo gości z Bestwiny oceniam jako efekt dobrze przepracowanej zimy. Następne kolejki pokażą na co tę drużynę faktycznie stać.

Zapora Porąbka ? Spójnia Landek 0:1 (0:0), RELACJA
Takiego rozstrzygnięcia w Porąbce można było się spodziewać. Porażka 0:1 gospodarzom ujmy nie przynosi i na pewno nie jest świadectwem słabej formy Zapory. Rozpędzony lider rzadko traci punkty. Tak prezentująca się Zapora również będzie moim zdaniem punktować.

Koszarawa Żywiec ? Maksymilian Cisiec 1:1 (0:1), RELACJA
Wiele nie brakowało, by wiosna w Żywcu rozpoczęła się od falstartu Koszarawy i to wcale nie z rywalem wysoko notowanym. Koszarawa remis uratowała w końcówce meczu, ale jeden punkt to też nie jest coś, co może gospodarzy zadowalać. Nie cieszą się chyba również gości z Ciśca, bo zwycięstwo mieli na wyciągnięcie ręki.

Koszarawa Maksymilian dzierzawa
MRKS Czechowice-Dziedzice ? Świt Cięcina 1:1 (0:0), RELACJA
Mówiło się, że Świt ma swoje problemy i nie będzie równie skuteczny, jak jesienią. Tymczasem występ w Czechowicach-Dziedzicach trzeba uznać za bardzo pozytywny. Remis 1:1 to cenna zdobycz na wyjeździe. Piłkarze MRKS-u bez wątpienia liczyli na coś więcej.

Pasjonat Dankowice ? Czarni Jaworze 3:1 (2:0), RELACJA
Każdy inny wynik, jak wygrana Pasjonata byłby w tym spotkaniu sensacją. Gospodarze spokojnie poradzili sobie z ostatnią drużyną w tabeli. Można powiedzieć, że w tym przypadku wszystko potoczyło się zgodnie z planem.

LKS ?99 Pruchna ? Piast Cieszyn 0:1 (0:0), RELACJA
Dla mnie to mała niespodzianka. Zanosiło się na to, że zespół z Pruchnej od początku będzie rehabilitował się za słabszą jesień. Tymczasem beniaminek z Cieszyna, który w poprzedniej rundzie punkty z trudem gromadził postarał się o sukces na terenie przeciwnika. I cóż, widać wyraźnie szansę utrzymania dla Piasta.