Mecz kolejki, niespodzianka, bohater, rozczarowanie i liczby ? w tych kategoriach SportoweBeskidy.pl odnoszą się tytułem subiektywnego podsumowania redakcji do weekendowych gier w PROFI CREDIT Bielskiej Lidze Okręgowej.

Mecz kolejki.
LKS Leśna ? WSS Wisła. Liczne grono kibiców pojawiło się w Leśnej na drugim domowym meczu swoich ulubieńców po awansie do ligi okręgowej. Beniaminek długo próbował stawić czoła faworytowi, uległ ostatecznie naporowi wiślan i skuteczności Pawła Leśniewicza już po godzinie rywalizacji. Niemniej jednak piłkarscy sympatycy, do tej pory w głównej mierze ?karmieni? a-klasowym poziomem, mogli zobaczyć, jak prezentuje się drużyna aspirująca do IV ligi śląskiej.

Niespodzianka.
Cukrownik Chybie. Przed tygodniem chybianie ulegli u siebie ekipie z Pruchnej i nic nie wskazywało na to, że teoretycznie mocniejszą Kuźnią będą w stanie postraszyć. A jednak. Cukrownik nie tylko zgarnął pełną pulę, ale uczynił to w sposób robiący wrażenie. Gospodarze zaaplikowali rywalowi 3 gole, sami nie dali się zaskoczyć.

Bohater.
Michał Duda. Skuteczność ofensywnego zawodnika Koszarawy okazała się zbawienna podczas niedzielnego meczu w Czechowicach-Dziedzicach. Goście przegrywali już 0:2, a Duda rozpoczął szaleńczy pościg za ?wynikiem?. A tuż przed końcem, kolejną celną główką, zwieńczył dzieło i zapewnił żywczanom bezcenną zdobycz wyjazdową.

Rozczarowanie.
MRKS Czechowice-Dziedzice. Seria porażek czechowiczan zdaje się trwać w nieskończoność. Tylko sami piłkarze Marcina Biskupa wiedzą, jakim cudem wypuścili z rąk prowadzenie 2:0, przy grze z przewagą jednego zawodnika, przeciwko żywieckiej Koszarawie. Jeśli nie wygrywa się takich meczów, to jak myśleć o gromadzeniu punktów w bataliach z jeszcze silniejszymi przeciwnikami?

Liczby.

30 ? tyle bramek padło w 8 potyczkach minionego weekendu. Po 6 skutecznych akcji obejrzeli kibice na boiskach beniaminków ? w Zebrzydowicach i Kobiernicach.

0 ? zespoły z Leśnej i Czechowic-Dziedzic nie zdołały jeszcze otworzyć punktowego konta w sezonie 2015/2016

5 ? najlepszym strzelcem ?okręgówki? jest obecnie Łukasz Szczygielski, który ma łącznie 5 trafień na koncie. W sobotę dołożył 2.

3 ? w trzecich derbach Żywiecczyzny wystąpili piłkarze Górala i Świtu. Bilans prestiżowych potyczek zwłaszcza dla ekipy z Cięciny jest niekorzystny.

1 ? pierwsze gole w obecnych rozgrywkach straciły drużyny z Żabnicy i Bestwiny. Tej pierwszej udało się wyrównać, podopieczni Sławomira Szymali ponieśli premierową porażkę.

4 ? połowa weekendowych spotkań zakończyła się sukcesami gospodarzy. W trzech przypadkach punkty w komplecie wywozili goście.

6 ? rzadko się zdarza, by zespół pełniący rolę gospodarze stracił na własnym terenie aż 6 goli. Niechlubny rekord sezonu zanotowała kobiernicka Soła.

10 ? do dwucyfrowej liczby bramkowych łupów jako pierwsi dobrnęli liderzy stawki, futboliści Beskidu.