Mecz kolejki, niespodzianka, bohater, rozczarowanie i liczby ? w tych kategoriach odnosi się nasz patronacki portal – SportoweBeskidy.pl – do subiektywnego podsumowania weekendowych gier w Bielskiej Lidze Okręgowej.

Mecz kolejki.
Wyjątkowo w minionej kolejce były aż dwa spotkania. Niepokonane wiosną zespoły zmierzyły się w Wiśle. Tu po bardzo dobrej grze trochę nieoczekiwanie po pełną pulę sięgnęli goście z Bestwiny. Z kolei w Dankowicach potknięcia lidera przed 20. kolejką zmagań nie wykorzystała Spójnia Landek. Emocji było co niemiara, w myśl hitu kolejki, a obie drużyny dopisały do swojego dorobku po jednym ?oczku?.

Niespodzianka.
Kuźnia Ustroń. Runda wiosenna ligi okręgowej zapowiadała się na trudną dla ekipy z Ustronia, która wszystkie mecze rozgrywa w tym roku na wyjazdach. Tymczasem Kuźnia znajduje się na zwycięskim szlaku, z którego zboczyć nie zamierza. I bądź, co bądź ilość 12 punktów na wiosnę robi wrażenie, nieco również zaskakuje. Przed tygodniem na terenie Metalu Skałki dla porównania poległ wyraźnie Beskid Skoczów.

Bohater.
Zbigniew Huczała. Spójnia Landek powróciła na fotel lidera ?okręgówki?. Remis w Dankowicach to w znacznej mierze zasługa kapitalnie dysponowanego bramkarza Huczały, który obronił rzut karny, ofensywnych zawodników Pasjonata powstrzymał również w kilku innych sytuacjach. W obliczu zbliżającego się szlagieru rundy z KS Wisła dyspozycja golkipera w Landeku bez wątpienia cieszy.

Rozczarowanie.
Maksymilian Cisiec. Z wielkim trudem zespołowi z Ciśca przychodzi gromadzenie punktów. Wiosną piłkarze Maksymiliana nie zaznali jeszcze smaku wygranej, co więcej mają spore problemy ze zdobywaniem bramek. Aż sześć ostatnich potyczek, włącznie z dwiema jesiennymi, to co najwyżej jeden strzelony gol. A rywali na wstępie wiosny przedstawiciel Żywiecczyzny wcale z najwyższej półki nie miał?

Liczby.
1 ? tylko jeden gospodarz wywalczył w weekend komplet punktów na własnym boisku. Atut, który jak widać często ma wartość wyłącznie teoretyczną, wykorzystali piłkarze LKS ?99 Pruchna.

4 ? cztery karne, cztery gole. Znakomitą skutecznością wykonywanych ?11? może poszczycić się wiosną Szymon Skęczek. W każdym meczu LKS-u Bestwina wspomniany napastnik trafiał do siatki rywali, przyczyniając się do zwycięstw swojego zespołu.

3 ? ?czarna? niedziela wykonawców rzutów karny. Artur Bieroński (Pasjonat), Michał Chrysteczko (LKS ?99), a nawet? bramkarz Andrzej Nowakowski (Metal Skałka) ? przywołany tercet nie potrafił pokonać golkiperów ekip przeciwnych z 11 metrów.

7 ? na domowe zwycięstwo nie mogą doczekać się piłkarze Cukrownika, którzy śrubują mało chlubną serię.

20 ? wiosną piłkarze 16 zespołów ?okręgówki? demonstrują w kolejnych seriach gier zbliżoną skuteczność. 20 goli łącznie ?ustrzelili? drugi raz na wiosnę.

21 ? tradycyjny raport strzelecki, a tu? bez zmian. Z dorobkiem 21 trafień gronu snajperów ?okręgówki? przewodzi Dawid Frąckowiak z drużyny lidera rozgrywek.