Mecz kolejki, niespodzianka, bohater, rozczarowanie i liczby ? w tych kategoriach odnosimy się tytułem subiektywnego podsumowania naszej redakcji do weekendowych gier w PROFI CREDIT Bielskiej Lidze Okręgowej.

Mecz kolejki.
Beskid Skoczów ? LKS Bestwina. Zaciętego spotkania na boisku lidera ?okręgówki? należało się spodziewać. Piłkarze pod wodzą Sławomira Szymali nieraz dowodzili już, że są trudnym, niewygodnym przeciwnikiem. W sobotę bliscy byli sprawienia niespodzianki ? wywiezienia ze Skoczowa remisu, a nawet pełnej puli. Szczęście było po stronie Beskidu. Sam mecz, jak na hit kolejki numer 6., nie rozczarował.

Niespodzianka.

LKS Leśna. A nawet sensacja! Na starcie z ?czerwoną latarnią? ligi zawitał zespół, który w tym sezonie imponuje. Skałka zajmowała dotąd pozycję wicelidera, poza tym w pięciu meczach straciła tylko jednego gola. Któż mógł więc przypuszczać, że w Leśnej gospodarze będą dominować. A tak właśnie było. Triumfowali 3:1, odnosząc zarazem premierowe zwycięstwo na tym szczeblu. Inna sprawa, że żabniczanom się we znaki dała kontuzja golkipera Andrzeja Nowakowskiego.

Bohater.
Bartłomiej Rucki. Przed tygodniem walnie przyczynił się do wygranej Wisły w Żywcu. Minionej soboty udział Ruckiego w punktach dla swojego zespołu był jeszcze bardziej dostrzegalny. Ofensywny pomocnik aż 4 razy trafiał do siatki. To rzadko spotykana skuteczność, nawet na poziomie ?okręgówki?. Nie jest przypadkiem, że po raz kolejny został doceniony przez nasz portal.

Rozczarowanie.
Koszarawa Żywiec. Dopiero 13. miejsce w stawce to niewątpliwie start poniżej oczekiwań włodarzy żywieckiego klubu. Z pięciu rozegranych spotkań Koszarawa tylko jedno rozstrzygnęła na swoją korzyść. Tego sobotniego z Kuźnią też nie potrafiła. To dziwne o tyle, że wiosną żywiecka drużyna była wśród rewelacji rozgrywek, a ustronianom udzieliła srogiej lekcji futbolu. Czyżby brak strzelca Rafała Hałata był aż tak dotkliwy?

Liczby.
9 ? jednego meczu z tak obfitym ?workiem z bramkami? jeszcze w tym sezonie nie było. W Wiśle piłka 9 razy kończyła lot między słupkami, z czego 7-krotnie wyjmował ją golkiper MRKS-u.

3 ? indywidualnym wyczynem popisał się w niedzielę Kornel Adamus. Zawodnik Pasjonata zanotował hat-tricka w wygranym 3:1 meczu ze Spójnią Zebrzydowice.

25 ? gdyby nie strzelecka kanonada w Wiśle, to skuteczność w minionej kolejce ?okręgówki? nie byłaby zachwycająca.

1 ? tylko w Ciścu rywalizujące drużyny podzieliły się punktami. Co ciekawe, Maksymilian i Cukrownik zdobyły też po jednej bramce.

7 ? Bartłomiej Rucki to aktualnie lider zestawienia ligowych strzelców. O dwa trafienia wyprzedza Łukasza Szczygielskiego (Cukrownik) i Łukasza Zaremskiego (Beskid).

19 ? dorobek ofensywny piłkarzy WSS Wisła jest najlepszy spośród wszystkich ligowców. To potwierdzenie mocy w ataku z sezonu poprzedniego, gdy podopieczni Tomasza Wuwera przekroczyli ?setkę?.

0 ? Beskid Skoczów, lider rozgrywek, wciąż bez porażki. W Kobiernicach i Czechowicach-Dziedzicach czekają na premierowe zwycięstwo.

300 ? domowe mecze beniaminka z Leśnej wzbudzają naprawdę duże zainteresowanie. Potyczce ze Skałką przyglądało się około 300 sympatyków. Co tak przyciąga kibiców? Obecność w składzie wychowanków klubu.