Mecz kolejki, niespodzianka, bohater, rozczarowanie i liczby ? w tych kategoriach SportoweBeskidy.pl odnoszą się tytułem subiektywnego podsumowania redakcji do weekendowych gier w PROFI CREDIT Bielskiej Lidze Okręgowej.

Mecz kolejki.
Góral Żywiec ? Beskid Skoczów. Choć ciekawie było również na innych boiskach, to właśnie konfrontacja w Żywca wzbudzała największe emocje. Góral ostatnio punktował regularnie i miał nadzieję na kolejny łup. Beskid zaś liczył na potwierdzenie miana lidera rozgrywek ?okręgówki?. Po bezbramkowym meczu wiemy tyle, że z żywczanami nikomu łatwo zdobycze nie przyjdą, a skoczowian trudno będzie zdystansować.

Niespodzianka.
Soła Kobiernice. Do Pruchnej zespół trenera Zbigniewa Skórzaka udawał się w roli outsidera. Niewiele wskazywało, że rządnym wygranej gospodarzom będzie w stanie przeciwstawić się. A jednak. Soła odrobiła stratę jednej bramki, wywiozła punkt. I choć nieoczekiwanie, to zasłużenie. W oczekiwaniu na premierowe zwycięstwo dobre i to.

Bohater.
Adrian Gołek. Niemal w pojedynkę golkiper Górala zatrzymał ofensywny huragan ze Skoczowa. Młody bramkarz żywieckiej drużyny interweniował szczęśliwie, ale i z potwierdzeniem sporych umiejętności. Dla Beskidu to premierowy w sezonie mecz bez bramkowego łupu, co też wyczyn Gołka podkreśla.

Rozczarowanie.
WSS Wisła. Na koncie mają aż 31 strzelonych goli, w ostatnim czasie nokautowali kolejnych przeciwników, w sobotę natomiast w niczym skutecznego zespołu nie przypominali. Po raz trzeci w sezonie podopieczni Tomasza Wuwera przegrali u siebie. Czy dotkliwe porażki z konkurentami w grze o awans świadczą o tym, że wiślanie nie są na właściwej drodze?

Liczby.
9 ? milczące strzelby rzec można w kontekście duetu snajperów WSS Wisła ? Pawła Leśniewicza i Bartłomieja Ruckiego. W sobotę żaden z nich do siatki nie trafił, status quo zatem w ?czubie? klasyfikacji strzelców.

13 ? tak mizernej skuteczności drużyn ?okręgówki? jeszcze w tym sezonie nie doświadczyliśmy. Faktycznie to przejaw ofensywnej słabości, czy może zasługa szczelnych bloków obronnych?

4 ? połowa meczów zakończyła się podziałem zdobyczy, aż 3-krotnie spotkanie finiszowano wynikiem 1:1.

2 ? Rafał Żurek był najskuteczniejszym piłkarzem w 9. kolejce. By strzelić dwa gole w meczu przeciwko Skałce i zapewnić wygraną swojej drużynie potrzebował 5 minut.

6 ? liczne grono zespołów w weekend nie miało okazji do wykonania żadnej ?cieszynki?. W Żywcu los ten spotkał zarówno gospodarzy, jak i gości ze Skoczowa.

5 ? serii meczów bez wygranej przełamać nie mogą piłkarze z Żabnicy. Podopieczni Adama Śliwy ostatni raz triumfowali końcem? sierpnia, dodajmy sensacyjnie ? w Wiśle.

3 ? bilans 3-3-3 widnieje przy tegosezonowych dokonaniach zespołów Cukrownika i Metalu Skałki. Daje to im odpowiednio lokaty 7. i 8. w tabeli.

0 ? bezkompromisowo grają wciąż ekipy z Wisły i Bestwiny.