Mecz kolejki, niespodzianka, bohater, rozczarowanie i liczby ? w tych kategoriach odnosi się redakcja Sportowych Beskidów do weekendowych gier w Bielskiej Lidze Okręgowej.

Mecz kolejki.
Pasjonat Dankowice ? MRKS Czechowice-Dziedzice. W eksperckim podsumowaniu kolejki padło określenie ?mini-derby?. W istocie potyczki zespołów z Dankowic i Czechowic-Dziedzic wywołują duże emocje. Tak było też tym razem. Pasjonat chciał podtrzymać zwycięską serię, MRKS? również. W niedzielę obie drużyny schodziły z boiska połowicznie zadowolone. Remis, patrząc na tabelę, bardziej ucieszył chyba gości spotkania.

Niespodzianka.
Świt Cięcina. Remisowego występu beniaminka w Ustroniu raczej nie spodziewano się. Podopieczni Dariusza Kozieła ostatnio większość meczów przegrywali, Kuźnia natomiast zdawała się wracać na właściwe tory po serii przeciętnych gier. Wynik tym bardziej pozytywnie świadczy o gościach, bowiem dopiero drugi raz w tym sezonie na wyjeździe nie przegrali.

Bohater.
Krzysztof Surawski. Pomocnik Beskidu Skoczów walnie przyczynił się do wygranej swojego zespołu w Bestwinie. Nie był to dla skoczowian mecz łatwy, ale już po niespełna dwóch kwadransach zawodnik ekipy przyjezdnej miał w dorobku dwie bramki. Skuteczność zatem, której wielu snajperów drużyn ligi okręgowej może pozazdrościć.

Rozczarowanie.
Koszarawa Żywiec. Nie pierwszy raz w tym sezonie ?okręgówki? żywiecka ekipa trafia do mało chlubnej kategorii. Dotychczas Koszarawa była w stanie zdobywać punkty kosztem kilku niżej notowanych zespołów. W miniony weekend na żywczanach dorobek podreperowali sobie piłkarze cieszyńskiego beniaminka. Premierowe zwycięstwo Piasta w sezonie, to zarazem wstydliwa sprawa dla rozczarowującego zespołu z Żywca.

Liczby.
11 ? tyle zespołów zakończyło mecz 12. kolejki z liczbą jednej strzelonej bramki na koncie.

3 ? w Chybiu, Ustroniu i Dankowicach zdobycze punktowe dzielono w weekend po równo.

2 ? piłkarze Beskidu i Zapory sięgnęli po wyjazdowe zwycięstwa.

0 ? to jedna z nielicznych kolejek, w której żaden z piłkarzy nie zdołał zapisać się hat-trickiem.

28 ? taki dystans punktowy dzieli po 12. kolejkach lidera od ?czerwonej latarni? rozgrywek.

4 ? najwięcej remisów mają obecnie na koncie piłkarze LKS ?99 Pruchna.

6 ? tylu meczów z rzędu nie zdołali rozstrzygnąć na swoją korzyść piłkarze z Chybia.

19 ? bilansu nie powiększył w minionej kolejce czołowy snajper ?okręgówki?, Dawid Frąckowiak.