Pierwszą pełną serię spotkań na wiosnę zaliczyli w weekend piłkarze występujący na szczeblu PROFI CREDIT Bielskiej Ligi Okręgowej. Do konkretnych rozstrzygnięć SportoweBeskidy.pl odniosły się komentarzem Piotra Tymińskiego, byłego szkoleniowca beskidzkich drużyn.

Soła Kobiernice ? WSS Wisła w Wiśle 1:4 (0:3), RELACJA
Żadnej niespodzianki w Kobiernicach nie było. Faworyt pewnie wygrał, rozmiary wygranej Wisły były też do przewidzenia. W Kobiernicach chyba wiele się nie zmieniło po zimowym okresie. Soła będzie miała ogromne problemy z utrzymaniem.

Góral Żywiec ? Koszarawa Żywiec 3:0 (2:0), RELACJA
Widać, że Góral zimowe okienko transferowe solidnie potraktował i wzmocnił kadrę. Do tego kilku piłkarzy wróciło po kontuzjach. Moim zdaniem Góral będzie na wiosnę mocną siłą ?okręgówki? i ma cień szansy, by włączyć się do walki o awans. Zwłaszcza w przypadku kontynuacji dobrej gry jest to możliwe. Koszarawa nie dokonała zimą wzmocnień, toteż poziom zasobów kadrowych obu zespołów odzwierciedlił wynik derbów.

Kuźnia Ustroń ? Beskid Skoczów 0:0, RELACJA
W Ustroniu starcie zespołów sąsiadujących ze sobą lokalnie i zarazem sklasyfikowanych blisko w tabeli. Można było oczekiwać dużego, obustronnego respektu. Obie drużyny skupiły się na tym, by przede wszystkim nie stracić gola. Jedna bramka mogła tu zdecydować o zwycięstwie i porażce, stąd ostrożny futbol, który doprowadził do podziału punktów.

MRKS Czechowice-Dziedzice ? Maksymilian Cisiec 2:2 (1:1), RELACJA
Mały pozytywny symptom w Ciścu właśnie się pojawił. Jesienią Maksymilian grał fatalnie. Już przed tygodniem postawił się Góralowi, teraz w Czechowicach podjął walkę. Z zainteresowaniem będziemy przyglądali się dalszym poczynaniom zespołu. Przekonamy się, czy to efekt dobrej formy, czy tylko chwilowy przebłysk. Gospodarze swoich sympatyków zawiedli, bo sami zawodnicy, jak i kibice liczyli zapewne na pełną pulę.

LKS ?99 Pruchna ? Cukrownik Chybie 1:0 (1:0), RELACJA
Mecz, który przyniósł wynik raczej oczekiwany. Ekipa z Pruchnej u siebie jest groźna, poza tym kontynuuje dobrą jesień. Piłkarze Cukrownika tanio skóry nie sprzedali i do remisu wiele im nie brakło.

LKS Leśna ? Pasjonat Dankowice 1:1 (0:0), RELACJA
Pachniało sensacją w tym meczu, bo gospodarze mogli nawet wygrać. I tak mogą być zadowoleni, bo rywalizowali z zespołem będącym w czołówce ligi. Na pewno mniejsza radość z remisu w szeregach Pasjonata.

Spójnia Zebrzydowice ? LKS Bestwina 2:0 (1:0), RELACJA
Beniaminek z Zebrzydowic zbiera punkty i jest na bardzo dobrym kursie, żeby spokojnie sobie grać w lidze okręgowej. To zwycięstwo nad groźnym przeciwnikiem każe wysoką ocenę Spójni wystawić. Także dla faworyzowanych drużyn potrafi być niewygodnym przeciwnikiem.

Metal Skałka Żabnica ? Świt Cięcina 1:2 (1:1), RELACJA
W obliczu tego, co się dzieje w gminie Węgierska Górka, mając na względzie plany połączenia Świtu Cięcina z Metalem Węgierska Górka, pojedynek sobotni był bardzo interesujący. Miał szczególne znaczenie ten mecz i nie dziwi radość piłkarzy Świtu, którzy wykazali się dużą determinacją.