Mecz kolejki, niespodzianka, bohater, rozczarowanie i liczby ? w tych kategoriach odnosimy się tytułem subiektywnego podsumowania naszej redakcji do weekendowych gier w PROFI CREDIT Bielskiej Lidze Okręgowej.

Mecz kolejki.
MRKS Czechowice-Dziedzice ? WSS Wisła w Wiśle. Jako szlagierową w 21. kolejce ?okręgówki? awizowano potyczkę otwierającą kolejną serię spotkań. Wszak zmierzyły się dwa zespoły z najlepszym wiosennym dorobkiem. Boisko było dla czechowickiej ekipy bezlitosne, to przyjezdni zdominowali rywalizację, zasłużenie wygrywając 5:1 i prezentując? formę godną drużyny kolejki.

Niespodzianka.
Świt Cięcina. Po raz drugi tej wiosny futboliści z Cięciny zaskoczyli przeciwnika na jego terenie. Zwycięstwo wyjazdowe 2:0 w Pruchnej to spora niespodzianka, gdy spojrzymy w ligową tabelę, bo to LKS ?99 należy do zespołów górnej części stawki. A również czysto piłkarski potencjał zdawał się przemawiać za podopiecznymi Arkadiusza Wrzesińskiego, którzy jednak skarceni zostali do pauzy.

Bohater.
Adrian Szwarc. Wybór ofensywnego zawodnika Metalu Skałki to następstwo jego udziału w odwróceniu losów spotkania z beniaminkiem z Leśnej. Szwarc wpierw doprowadził do wyrównania, a na wstępie drugiej połowy obsłużył Damiana Pękalę i to wówczas żabniczanie przejęli kontrolę nad meczem. Ostatecznie sięgnęli po bardzo istotne punkty, odskakując zespołowi LKS-u na 4 ?oczka?.

Rozczarowanie.
Beskid Skoczów. O inny wybór trudno, bo aktualny jeszcze lider bielskiej ?okręgówki? był na sobotni mecz w Bestwinie wyjątkowo zmobilizowany. Najlepsza drużyna piłkarskiej jesieni na tym szczeblu rozgrywek miała powetować sobie wstydliwą stratę domową sprzed tygodnia, a tymczasem znów nie potrafiła dowieść wyższości nad rywalem. Co więcej, skoczowianie prowadzili od 74. minuty i nawet w komfortowej sytuacji nie ?domknęli? meczu z własną korzyścią.

Liczby.
27 ? to strzelecki dorobek wszystkich zespołów do spółki. W Czechowicach-Dziedzicach kibice obejrzeli 6 trafień, po jednym mniej odnotowano w Żywcu oraz Chybiu, gdzie fetowali niemal wyłącznie miejscowi.

17 ? najlepszych strzelców ligi ? Tomasza Mrówki i Wojciecha Sadloka ? zabrakło w bezpośrednim starciu Spójni z Pasjonatem. Na tych absencjach skorzystał Paweł Leśniewicz. Snajper WSS Wisła w Wiśle dogonił prowadzący duet w zestawieniu czołowych ?żądeł? w PROFI CREDIT BLO.

5 ? trwa remisowy serial Kuźni, która wiosną nie przegrywa, ale i nie potrafi zgromadzić pełnej puli. Tym razem z punktem z Ustronia wyjechała żywiecka Koszarawa.

14 ? zespół z Wisły odstaje obecnie od reszty stawki ?okręgówki? w liczbie wygranych potyczek, co jest następstwem wyjątkowo ofensywnej postawy wicelidera.

3 ? gospodarze i goście meczów 21. kolejki wygrali po tyle samo spotkań. Jedynie w Ustroniu i Bestwinie zwycięzca nie został wyłoniony.

2 ? Szymon Płoszaj z WSS Wisła jako jedyny zawodnik zaliczył w minionej kolejce dwa trafienia, zbliżając się do grona najlepszych strzelców rozgrywek.