Mecz kolejki, niespodzianka, bohater, rozczarowanie i liczby ? w tych kategoriach odnosi się redakcja Sportowych Beskidów do weekendowych gier w Bielskiej Lidze Okręgowej.

Mecz kolejki.
Beskid Skoczów ? Pasjonat Dankowice. Nadspodziewanie jednostronnym okazało się starcie awizowane jako najciekawsze w programie 7. kolejki ?okręgówki?. Po przerwie padły w nim wszystkie gole, wszystkie strzelali też gospodarze. Tylko Beskid potwierdził więc miano zespołu przynależącego do ligowej czołówki. Pasjonat znów bowiem zawiódł na ?obcym? boisku.

Niespodzianka.
Maksymilian Cisiec. Piłkarze tego zespołu wciąż nie mogą odnotować zwycięstwa w meczach o punkty. Jedynym pozostaje to na inaugurację przeciwko Koszarawie. Ale akurat w weekend Maksymilian wypadł pozytywnie. Podopieczni Krzysztofa Bąka mierzyli się wszak z jednym z ligowych potentatów, któremu zdołali urwać dwa ?oczka?. To niewątpliwie zaskoczenie, zważywszy choćby na wcześniejszą klęskę 1:7 w Dankowicach.

Bohater.
Mateusz Żyła. Gol ofensywnego piłkarza MRKS-u Czechowice-Dziedzice ma tym razem znaczącą wartość. Czechowiczanie wreszcie przełamali wyjazdową niemoc, pokonując Koszarawę w Żywcu. Jest zatem nadzieja, że to początek marszu w górę stawki zespołu uznawanego za jednego z faworytów całych rozgrywek.

Rozczarowanie.
Zapora Porąbka. Gdy w 3. kolejce rozgrywek Zapora cieszyła się z niespodziewanego zwycięstwa w Skoczowie zanosiło się, że znów będzie to zespół solidny i niewygodny dla każdego przeciwnika. Tak jednak obecnie nie jest. W niedzielę ekipa z Porąbki nie sprostała Skałce Żabnica, choć po kilku minutach rywalizacji miała przewagę jednego gola i? zawodnika. Czwarta kolejna porażka spowodowała, że Zapora znajduje się tuż ?nad kreską?.

Liczby.
1 ? w ?okręgówce? spadła pierwsza trenerska głowa. Z dalszej pracy z Zaporą Porąbka zrezygnował po kolejnej porażce Andrzej Jurczak.

9 ? wyjątkowo oszczędni w finalizowaniu akcji byli piłkarze drużyn ?okręgówki? w pierwszych połowach weekendowych meczów, tu średnia nieznacznie przekroczyła jednego gola.

2 ? tylko w dwóch spotkaniach skutecznością wykazały się oba walczące o punkty zespoły ? tak było w Porąbce i Ciścu. Dwa ? to także liczba odnosząca się do najbardziej bramkostrzelnego w tej kolejce zawodnika ? Wojciecha Małyjurka z KS Wisła.

7 ? zwycięska seria Spójni Landek, aktualnego lidera, trwa w najlepsze.

3 ? zespoły z Pruchnej i Cieszyna ? najczęściej, bo trzykrotnie dzieliły się w tym sezonie punktowymi zdobyczami z rywalami.

13 ? strzelecki dorobek najskuteczniejszego napastnika w lidze okręgowej wzrasta. LicznikDawida Frąckowiaka zatrzymał się obecnie na 13 trafieniach.

4 ? imponująco w defensywie prezentuje się Kuźnia Ustroń. Defensywa tego zespołu skapitulowała dotąd tylko czterokrotnie.

0 ? na zwycięstwa wciąż czekają ekipy beniaminków ? Piasta i Czarnych, porażek natomiast nie zanotowały jeszcze drużyny przewodzące tabeli ? Kuźnia i Spójnia.