W przededniu startu Bielskiej Ligi Okręgowej prezentujemy podsumowanie okresu przygotowawczego. Zapraszamy do niego wspólnie z naszym trenerem Tomaszem Salą, który podzielił się swoją opinią na temat drużyny ze Sportowymi Beskidami.

– Jak przedstawia się zespół z Żywca i jaki jest jego cel na najbliższy sezon?
Tomasz Sala (trener): – Zostałem trenerem seniorów w ostatniej chwili. W klubie od pięciu lat pracuję z młodzieżą. Nie było odpowiedniego kandydata, dlatego przystałem na propozycję działaczy. Mój poprzednik nie pracował długo, ale drużyna w tym czasie kompletnie się rozsypała. Wygraliśmy dwa ostatnie sparingi, co prawda z zespołami a-klasowymi, ale pojawiło się w naszych szeregach trochę optymizmu. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że w lidze będziemy rywalizować z trudniejszymi rywalami. Czasu miałem bardzo mało, pracujemy przede wszystkim nad taktyką. W zespole pozostało czterech, może pięciu zawodników z kadry, która wywalczyła wicemistrzostwo. Pojawili się nowi gracze z okolicznych zespołów a-klasowych oraz nasi juniorzy. Większość będzie debiutować w ?okręgówce?. Zaliczyliśmy w ostatniej chwili wspomniane sparingi, chłopcy nigdy wcześniej ze sobą nie grali. Przed nami dużo pracy. Liczę na to, że zaangażowaniem i ambicją nadrobimy zaległości oraz brak doświadczenia.
Cel? Wiemy, w jakiej jesteśmy sytuacji. Przede wszystkim musimy myśleć o utrzymaniu, ale nie musi być wcale aż tak źle. Z drugiej jednak strony czarny scenariusz jest możliwy. Pierwsze mecze pokażą na co nas stać. Czas będzie naszym sprzymierzeńcem, więc jestem dobrej myśli.

– Faworyci Bielskiej Ligi Okręgowej?
T.S.: – Faworytami są zespoły, które spadły, czyli Wisła i Spójnia Landek. W czołówce może namieszać także Beskid Skoczów.

Wyniki sparingów:
– Soła Żywiec 4:2
– Iskra Klecza Dolna 1:2
– Skrzyczne Lipowa 1:4
– LKS Sopotnia 4:0
– LKS Leśna 4:1

Transfery:
Przybyli: Sławomir Raczek (bramkarz, KS Wisła), Bartłomiej Rus (bramkarz, Orzeł Łękawica ? w trakcie załatwiania), Sławomir Hankus (obrońca, wznowił trening), Tomasz Rus (obrońca, Orzeł Łękawica ? w trakcie załatwiania), Damian Berek (obrońca, Czarni-Góral Żywiec), Szymon Barcik (pomocnik, Czarni-Góral Żywiec), Bartłomiej Janik (pomocnik, Grapa Trzebinia), Michał Duda (pomocnik, Orzeł Łękawica), Robert Mrózek (napastnik, Orzeł Łękawica), Łukasz Dziedzina (napastnik, Soła Żywiec ? powrót z wypożyczenia)
Ubyli: Rafał Prochownik (Czarni-Góral Żywiec), Piotr Pindel (Jałowiec Stryszawa), Kamil Gazurek (Świt Cięcina), Damian Zyzak (Świt Cięcina), Tomasz Adamus (wolny zawodnik), Damian Gołębiowski (Maksymilian Cisiec), Mateusz Biegun (Maksymilian Cisiec), Wojciech Drewniak (Metal Skałka Żabnica), Maciej Mieszczak (Rekord Bielsko-Biała)