W najbliższą sobotę będziemy świadkami jednego z hitów rundy w bielskiej ?okręgówce?. Główni pretendenci do awansu ? TS Koszarawa oraz Beskid Skoczów ? zmierzą się na stadionie przy al. Wolności w Żywcu.

Gospodarze, którzy przed tym spotkaniem zajmują trzecią pozycję w tabeli, tracą do drugiego Beskidu i pierwszego GKS-u Radziechowy-Wieprz, odpowiednio jeden oraz trzy punkty. Koszarawą w sobotnim widowisku prawdopodobnie będzie sterował kapitan drużyny Piotr Pindel, który pełni również rolę trenera tymczasowego. Żywczanie ostatnimi czasy zmagają się ze sporymi problemami kadrowymi związanymi z kontuzjami. Do składu powrócił już Wojciech Gruszka, ale wciąż niedyspozycyjni są Andrzej Jura oraz Piotr Kania. Ponadto, niepewny jest występ dwóch filarów defensywy? Damiana Zyzaka iMateusza Bieguna oraz rozgrywającego drużyny, Mariusza Fijaka.

Drużyna przyjezdna przed dwoma tygodniami uległa innemu z faworytów do awansu, GKS-owi Radziechowy-Wieprz. Podopieczni Marcina Michalika do Żywca pojadą w niemalże pełnym zestawieniu. Zabraknie jedynie Mateusza Wojaczka, który będzie musiał odpokutować nadmiar żółtych kartek.

Jesienią konfrontacja obu ekip była prawdziwą wojną. Wszak łącznie obejrzeliśmy aż jedenaście ?żółtek? oraz dwie ?czerwienie?. Wtedy lepsi o jedną bramkę, zdobytą w 90. minucie, okazali się zawodnicy Beskidu wygrywając 2:1. Jak będzie tym razem? Pewne jest, że emocji nie zabraknie, a wynik końcowy może mieć spore znaczenie w kontekście walki o tytuł mistrzowski.

Gorąco zapraszamy!

Zapraszamy do oglądnięcia zapowiedzi spotkania: