Piotr Tymiński, były szkoleniowiec m.in. Koszarawy Żywiec podsumował dla Sportowych Beskidów 7. kolejkę PROFI CREDIT Bielskiej Ligi Okręgowej.

Metal Skałka Żabnica ? Beskid Skoczów 1:1 (1:1), RELACJA
Lider miał ciężką przeprawę na trudnym terenie i stracił dwa punkty. Ale myślę, że to nie jest jakaś tragedia. Tym niemniej na więcej pozwolić sobie nie może, bo grupa pościgowa wydaje się mocna. Nie można za wcześnie przesądzać niczego w tym sezonie, bo można było już przypuszczać, że Beskid ?odjedzie? reszcie stawki. Widzimy, że liga stała się poważna. Skałka? Pokazuje swoją wartość, porażka w Leśnej była raczej wypadkiem przy pracy.

Świt Cięcina ? Kuźnia Ustroń 0:4 (0:3), RELACJA
Każdy inny wynik byłby niespodzianką, bo Kuźnia nabrała rozpędu i ogrywa każdego, kto na jej drodze stanie. Gospodarze żadnych argumentów nie mieli w tej konfrontacji. Muszą w dodatku szybko zapomnieć o tym meczu, by w kolejnych pokusić się o jakąś zdobycz. Problem ma też? kolejny rywal Kuźni, który także musi nastawić się na trudny bój.

MRKS Czechowice-Dziedzice ? Soła Kobiernice 3:2 (1:2), RELACJA
W końcu zwycięstwo MRKS-u, ale też odniesione z rywalem godnym swojego obecnego poziomu. Kolejna porażka byłaby czymś fatalnym. Dużo pracy przed zawodnikami i trenerem, by ligę utrzymać. Soła podobnie, bo nie może się rozkręcić tak, aby punkty zdobywać systematycznie. Te obecnie posiadane są trochę dziełem przypadku.

Ciecina Zebrzydowice rr
Spójnia Zebrzydowice ? WSS Wisła w Wiśle 1:7 (0:4), RELACJA

Beniaminek prezentował się przyzwoicie ostatnio. Niestety dla Spójni, ekipa z Wisły złapała wyborną formę. Niedawna porażka ze Skałką u siebie tak rozdrażniła wiślan, że każdemu aplikują grad goli. Spójnia o sile przeciwnika przekonała się. Czy ktoś Wisłę teraz zdoła zatrzymać?

Cukrownik Chybie ? Koszarawa Żywiec 3:3 (2:1), RELACJA
W Chybiu na pewno nie są zadowoleni z tego wyniku, z kolei w Żywcu jest jakaś mała satysfakcja, bo ostatnio ciężko było piłkarzom Koszarawy cokolwiek ugrać. Na pewno jednak z takimi rezultatami Koszarawa będzie dryfować w dole tabeli, a tego chcą w Żywcu uniknąć.

LKS ?99 Pruchna ? Pasjonat Dankowice 3:3 (3:1), RELACJA
Wynik tego meczu pokazuje, że w piłce zawsze trzeba walczyć do samego końca i nie ma co przedwcześnie poddawać się. Pasjonat przegrywał szybko 0:3, a niewiele zabrakło, by w Pruchnej wygrał. Ambitna postawa gości godna jest docenienia i pokazuje innym zespołom, jak należy walczyć o swoje.

Pasjonat Dankowice rusek
Góral Żywiec ? LKS Leśna 2:1 (1:0)
, RELACJA
Leśna podbudowana wygraną nad Skałką postawiła się w derbach Żywiecczyzny. Podwójna motywacja prawie wystarczyła na Górala. Zabrakło koncentracji, doświadczenia i gol w końcówce pozwolił dołączyć Góralowi do ligowej czołówki.

LKS Bestwina ? Maksymilian Cisiec 4:0 (3:0), RELACJA
Cóż tu powiedzieć ? dobrze, że Maksymilian miał udany początek i wygrał dwa mecze, bo od tego czasu ekipa z Ciśca zbiera najczęściej solidne ?baty?. Trzeba coś z tym zrobić, bo tylko słabość konkurentów pozwala nie plasować się na samym dnie stawki. Przy takiej grze obecny sezon może być tylko czasowym przedłużeniem występów w ?okręgówce?.