Piotr Tymiński, były szkoleniowiec m.in. Koszarawy Żywiec podsumował dla Sportowych Beskidów 6. kolejkę PROFI CREDIT Bielskiej Ligi Okręgowej.

WSS Wisła w Wiśle ? MRKS Czechowice-Dziedzice 7:2 (3:0), RELACJA
Wynik planowy. Wisła w meczu z Góralem pokazała, że jest mocna. A MRKS wiemy, że prezentuje się słabo w tym sezonie. Rezultat nie dziwi i odzwierciedla różnicę poziomów.

Koszarawa Żywiec ? Kuźnia Ustroń 0:1 (0:1), RELACJA
Kuźnia wyraźnie rozkręciła się na dobre i udowodniła w Żywcu, że z każdym meczem dyspozycja rośnie. A Koszarawa ?gubi? za dużo punktów i znów wplątuje się w dolne rejony tabeli. Nie jest to pozytywne.

Koszarawa Kuznia dzi
Świt Cięcina ? LKS ?99 Pruchna 1:0 (0:0), RELACJA

O małą niespodzianką pokusili się gospodarze. Zespół z Pruchnej miał teraz dłuższą przerwę i być może wypadł z rytmu, bo wcześniej spisywał się świetnie. Świt poprawił pozycję w tabeli, ale zwłaszcza w kontekście dalszej fazy rozgrywek odniósł ważne zwycięstwo.

LKS Leśna ? Metal Skałka Żabnica 3:1 (1:0), RELACJA
W końcu beniaminek zapunktował w komplecie. To spowodowało niesamowitą radość w Leśnej, bo przecież rywalem był dotychczasowy wicelider rozgrywek. Wygrana na pewno podbuduje beniaminka. Przekonamy się wkrótce czy to jednorazowe osiągnięcie, czy jednak postęp w grze zespołu, który nie zamierza być cały czas latarnią ligi. Dla Skałki ten wynik to spory zawód, ale mówiłem już, że ta drużyna robi niespodzianki pozytywne, ale i negatywne.

Pasjonat Dankowice ? Spójnia Zebrzydowice 3:1 (2:0), RELACJA
Beniaminek nie dał rady na trudnym terenie ?weterana? na tym szczeblu. Pasjonat w czołówce jest zupełnie nieprzypadkowo, jak zawsze trzeba się obawiać tego zespołu. Szerszy komentarz jest tu zbyteczny, bo wszystko przebiegło tak, jak można było przewidywać.

Skoczow Bestwina rusk
Beskid Skoczów ? LKS Bestwina 2:1 (1:1), RELACJA

Lider musiał się namęczyć, by kolejne punkty dopisać do swojego dorobku. Bestwina już wcześniej pokazywała się z dobrej strony. W Skoczowie też łatwo się nie poddała faworytowi. Beskid jednak wygrał i moim zdaniem możemy mówić, że poważnie myśli o awansie do IV ligi.

Maksymilian Cisiec ? Cukrownik Chybie 1:1 (1:0), RELACJA
W Ciścu liczono na więcej, ale po serii porażek dobry i remis na przełamanie. Cukrownik ?ciuła? punkty. Wyjazdowym remisem w Chybiu bez wątpienia nie pogardzą.

Soła Kobiernice ? Góral Żywiec 0:1 (0:0), RELACJA
Góralowi zwycięstwo było bardzo potrzebne, bo porażka z Wisłą zepsuła nieco wizerunek niedawnego IV-ligowca. Nastąpiła znacząca poprawa po tym spotkaniu, zwłaszcza w grze defensywnej. Soła ponownie bez punktu. To smutne dla gospodarzy, że u siebie tracą kolejne istotne ?oczka?.